جدیدترین اخبار
۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰ کد خبر :420800

تشکیل کارگروه اصلاح لایحه الحاق ایران به CFT در کمیسیون امنیت ملی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قرار بر این شد که کارگروهی برای اصلاح لایحه CFT در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تشکیل شود.

مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در این جلسه ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود علوی وزیر اطلاعات و چند تن از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی این موضوع در جلسه کمیسیون امنیت ملی حاضر شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در این جلسه، بحث‌های مفصلی درباره ایرادهای وارد شده به CFT مطرح و قرار بر این شد کارگروهی متشکل از اعضای شورای نگهبان، کمیسیون امنیت ملی مجلس، وزارت اطلاعات و مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شود تا ایرادات شورای نگهبان به این لایحه را بررسی کنند.

صفاری نطنزی افزود: اگر ایرادهای شورای نگهبان به این لایحه قابل رفع بود، کارگروه مذکور متن پیشنهادی خود را برای اصلاحیه تهیه و آن را در اختیار کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار می‌دهد که پس از جمع بندی در کمیسیون به صحن علنی مجلس برود.

وی اظهار داشت: اما در صورتی که ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT قابل اصلاح نباشد و شورای نگهبان آن را قانع کننده نداند، در نهایت این لایحه برای تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad