جدیدترین اخبار
۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹ کد خبر :417736

آمریکا: جنگ علیه داعش در شمال سوریه احتمالا ظرف چند ماه تمام شود

یک دیپلمات ارشد آمریکایی تاکید کرد، دولت ترامپ امید دارد جنگ علیه داعش در آخرین پایگاه در شمال شرق سوریه “ظرف چند ماه” به پایان برسد اما نیروهای آمریکایی برای تضمین از “شکست پایدار” این گروه شبه‌نظامی باقی خواهند ماند.

به گزارش بازتاب، به نقل از خبرگزاری رویترز، جیمز جفری،‌ نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت ایالات متحده باور دارد که مسیر پیش روی سوریه شامل شکست داعش، احیای روند سیاسی و فرو نشاندن جنگ داخلی طولانی است.

به گفته او، برای تحقق این هدف ایالات متحده امید دارد که کمیته‌ای تا پایان سال جاری میلادی برای نگارش قانون اساسی سوریه تشکیل شود؛ همانطور که رهبران روسیه، آلمان، فرانسه و ترکیه حین نشست اکتبر در استانبول توافق کردند.

او همچنین مدعی شد، نیروهای آمریکایی پس از پیروزی نیروهای ائتلاف بر یگان‌های نظامی داعش باقی خواهند ماند تا اطمینان حاصل کنند که این گروه مجددا خود را احیا نمی‌کند.

جیمز جفری تاکید کرد: شکست پایدار فقط به معنای امحای یگان‌های نظامی متعارف داعش نیست بلکه تضمین این است که داعش دوباره در شبکه‌های مخفی ظهور نمی‌کند. نبرد نهایی در امتداد رودخانه فرات و به رهبری نیروهای دموکراتیک سوریه و با کمک نظامیان آمریکایی است.

او گفت: این نبرد ادامه دارد و امید داریم که ظرف ماه‌های آتی به پایان برسد و آن آخرین اراضی تحت اشغال داعش باشد. همچنین تشکیل کمیته‌ای تحت نظارت سازمان برای نگارش قانون اساسی جدید سوریه یک گام حیاتی به سمت پیشرفت روند سیاسی است.

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت ایالات متحده از روسیه می‌خواهد تا از نفوذش برای آوردن دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به میز مذاکره استفاده کند. او تاکید کرد: هدف ما، که مجددا مورد حمایت روسیه، فرانسه، آلمان و ترکیه است و در اعلامیه ۲۷ اکتبر در استانبول مورد موافقت قرار گرفت، تشکیل این کمیته قانون اساسی تا پایان امسال است.
لینک کوتاه

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad