شناسایی و دستگیری تعدادی تروریست در کرمانشاه

۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰  /   /  کد خبر: 41579
شناسایی و دستگیری تعدادی تروریست در کرمانشاه

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه گفت: از روز بعد از حادثه تروریستی در تهران تعدادی تروریست در استان شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی نیز اکنون در حال شناسایی هستند.

محمدرضا عدالتخواه پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در دادگستری استان برگزار شد با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۷۷۷ حکم طلاق در استان صادر شده که نگران‌کننده است اظهار داشت: آمار طلاق در استان کرمانشاه بسیار نگران‌کننده است به طوری که در سال ۹۴، ۵۲۴۲ فقره و در سال گذشته ۵۱۶۶ فقره حکم طلاق در استان صادر شده است.

عدالتخواه با اشاره به اینکه پرونده مکتب گلیم و گبه با تلاش شبانه‌روزی در حال رسیدگی است اما فروش اموال توقیفی متهم بسیار دشوار است عنوان کرد: در صورت عدم مقابله به موقع با این پرونده اکنون هزاران نفر طلبکار بودند اما به محض فروش اموال بخشی از بدهی بازگردانده می‌شود.

وی با اشاره به حادثه تروریستی تهران و جواب قاطع سپاه پاسداران با پرتاب موشک گفت: از روز بعد از حادثه تروریستی در تهران تعدادی تروریست در استان شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی نیز اکنون در حال شناسایی هستند و قانون با هواداران و همکاران تروریست‌ها با اشد مجازات برخورد می‌کند.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سال گذشته در استان کرمانشاه غیر از مهریه ۶۰ میلیارد تومان حکم صادر شد عنوان کرد: طی سال گذشته ۲۵ هزار قطعه سکه بابت مهریه در استان کرمانشاه حکم شده است.

عدالتخواه با بیان اینکه تعداد کل جرائم ثبت شده در دستگاه قضایی استان از سال ۹۳ تا سال گذشته ۲۵ هزار مورد کاهش یافته است گفت: تعداد جرائم استان در سال ۹۳، ۱۱۷ هزار، در سال ۹۴، ۹۸ هزار فقره و در سال ۹۵ به ۹۲ هزار فقره رسیده است و براساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان ۹۶ به ۸۰ هزار پرونده کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه میانگین رسیدگی به پرونده‌ها​ در استان کرمانشاه به کمتر از سه ماه رسیده است بیان کرد: از سال گذشته سیستم ابلاغ الکترونیکی در کشور ایجاد شده و تمام افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه و دریافت کد کاربری ابلاغ دادگستری را از طریق پیامک دریافت کند و تاکنون ۴۰ درصد از تمام تلاش‌های قضایی استان الکترونیکی انجام شده و در سراسر کشور از این طریق ۳۲ میلیارد تومان صرفه‌جویی شده است.

عدالتخواه با بیان اینکه افرادی که وارد دادگستری می‌شوند باید به طور حتم دارای کد کاربری باشند افزود: در قانون برنامه ششم توسعه ماده قانونی با الگوگیری از استان کرمانشاه تعریف شده که براساس آن بانوان می‌توانند مهریه خود را از طریق اداره ثبت و بدون مراجعه به دادگستری به اجرا بگذارند.

وی با اشاره به اینکه براساس​ برنامه‌ریزی‌های انجام شده تاکنون ۸۰ قاضی جوان به استان جذب شده است عنوان کرد: تا پایان سال ۳۰ قاضی دیگر جذب می‌شود و پیش‌بینی می‌شود تعداد قضات جذب شده به استان از سال ۹۳ تا پایان امسال به منظور ارائه‌ خدمات بهتر به ۱۱۰ نفر برسد.

عدالتخواه با بیان اینکه استان کرمانشاه در حوزه مجازات جایگزین حبش که از سال ۹۳ اجرا شده رتبه نخست کشور را کسب کرده است گفت: از سال ۹۳ جوانان در حوزه جرائم خرد و غیرخشن به جای زندان اقدام به فعالیت‌های عام‌المنفعه رایگان در شهرداری‌ها، بیمارستان، منابع طبیعی و محیط زیست اقدام می‌کنند و تاکنون ۱۴۵ هزار ساعت حکم مجازات جایگزین حبس معادل ۶۰۰ نفر زندانی در استان صادر شده است.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح تألیف قلوب در استان تاکنون ۵۵ پرونده قتل در استان به سازش ختم شده است عنوان کرد: در این راستا ۱۰۰ فقره پرونده قتل در دست مذاکره است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۴۳۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان کرمانشاه مسدود شده است گفت: از چند سال گذشته در زمینه مبارزه قاطع با تغییر اراضی از کشاورزی به ویلا اقداماتی انجام و این جرم متوقف شد و تاکنون ۱۴ میلیون و ۵۳۵ هزار مترمربع اراضی تغییر کاربری شده به ارزش ۳۳ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان به حالت اولیه بازگشته است.

عدالتخواه با اشاره به اینکه در حوزه منابع طبیعی در سال گذشته ۴۸۰ هکتار از راضی رفع تصرف شده و رو به کاهش است عنوان کرد: در سال ۹۳، ۵۹۳ هکتار از اراضی استان رفع اراضی شده و در سال ۹۴ نیز مبارزه با زمین‌خواری با ۷۸۰ هکتار به اوج خود رسید.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در حوزه پیشگیری با ۱۲۰ هزار نفر ساعت آموزش رایگان مقام پنجم کشور را به خود اختصاص داده است گفت: طرح حبل‌المتین به منظور اوقات فراغت زندانیان استان اجرا شده است و تاکنون ۱۰۰۰ نفر در این طرح شرکت کرده‌اند و تعدادی نیز در این راستا مشمول عفو شده‌اند.

عدالتخواه با اشاره به اینکه مجموع وکلای استان ۱۱۲۵ نفر و کارشناسان ۹۳۱ نفر است بیان کرد: انتخابات گذشته با کمترین تخلف در استان برگزار شد و البته تخلفاتی در سطح فرمانداری گزارش شده اما در حال رسیدگی است و محکوم بودن آنها ثابت نشده است.

وی به افزایش تیراندازیها در استان اشاره کرد و گفت: تعدادی از افراد و اشرار در این زمینه و قاچاقچیان اسلحه در استان شناسایی شده‌اند و در شعب خاصی مورد رسیدگی قرار می‌گیرند اما در این زمینه باید اقدامات فرهنگی انجام شود.
خبرگزاری تسنیم

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها