مردم قبل از سفر وضعیت راه‌ها را چک کنند تا ترافیک نباشد

۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹  /   /  کد خبر: 40173
مردم قبل از سفر وضعیت راه‌ها را چک کنند تا ترافیک نباشد

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تعطیلات عید فطر دو سال پیش خیلی سنگینی در جاده کرج ایجاد شده بود که موجبات خستگی و تصادف جاده‌ای را فراهم کرد.

به گزارش بازتاب به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داوود کشاورزیان در مورد تمهیدات جاده ای قبل از آغاز سفرهای تعطیلات عید سعید فطر گفت: سفرهای تابستانی و تعطیلات عید فطر طبق معمول سالهای گذشته با حضور همه دستگاه‌هایی که به‌نوعی دست‌اندرکار بحث سفرها هستند برگزار شده است و کلیه دستگاه‌ها در آمادگی کامل به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه پنجم و ششم تیر ماه ایام عید فطر است و الگوی سفرها نشان می‌دهد مردم قبل از این تعطیلات به سفر می‌روند، گفت: بر همین اساس ترافیک تاریخ طرح تابستانی یا سفرهای تابستانی را ۳۱ خردادماه پیشنهاد کرده‌ایم.

کشاورزیان در این باره توضیح داد: امسال عید فطر روز دوشنبه است و با توجه به رفتاری که از هم‌وطنان سراغ داریم پیش‌بینی ما این است که سفرهای مربوطه با عید فطر به دلیل هم‌زمانی با سفرهای تابستانی احتمالاً از روز پنج‌شنبه یعنی ۴ روز قبل از ایام عید فطر اغاز شود که فرصت خوبی برای توزیع سفرها است.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: بخشی از مردم ممکن است علاقه‌مند باشند قبل از پایان ماه مبارک به سفر بروند و برخی مقید باشند تا آخرین روز ماه مبارک در شهر خود مانده و ب کمیته هماهنگیعد به سفر بروند و بر همین اساس ما امیدواریم با توزیع سفرها ترافیکی که در سال ۹۴ به دلیل هم‌زمانی عید فطر با روز جمعه داشتیم را امسال شاهد نباشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: درعین‌حال توصیه بنده این است که مسافران قبل از سفرها وضعیت راه‌ها را چک کنند و وضعیت ترافیک را کنترل کنند و هیچ شهروندی بدون کنترل، سفرهای جاده‌ای را آغاز نکند و در ساعاتی از روز اقدام به سفر کنند که ترافیک سبک‌تر باشد تا وقتشان در جاده‌ها تلف نشود.

به گفته کشاورزیان تعطیلات عید فطر دو سال پیش ترافیک خیلی سنگینی در جاده کرج ایجادشده بود که موجبات خستگی و تصادف جاده‌ای را فراهم کرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هم‌چنین از برگزاری مجدد طرح کنترل ایمنی اتوبوس‌ها قبل از سفر خبر داد و گفت:برای سفرهای تابستانی و عید فطر یکی از گزینه‌ها اتوبوس‌ها هستند بر همین اساس سازمان راهداری طرح کنترل ایمنی اتوبوس‌ها را قبل از سفر برای این ایام مجددا در دستور کار قرار خواهد داد تا کنترلی باشد بر وضعیت اداری و ایمنی رانندگان با هدف کاهش تصادفات در جاده‌های کشور.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها