توضیحات ایرانسل درباره آمار ترابردپذیری اپراتور ها

۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲  /   /  کد خبر: 38794

روابط‌عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در پاسخ به اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها مبنی بر «ایرانسل همچنان بازنده‌ی رقابت ترابرد پذیری است» توضیحاتی را به شرح زیر منتشر کرد:
ایرانسل با گذشت بیش از ۹ ماه از عملیاتی شدن اجرای طرح ملی ترابردپذیری تلفن همراه با بیشترین میزان استقبال از سوی مشترکان رو به رو بوده است.

موفقیت اپراتورها در اجرای طرح ملی ترابرد پذیری تلفن همراه (MNP) را در سه شاخص «میزان اقبال به اپراتورها در طرح ملی ترابرد پذیری»، «همکاری در اجرای مناسب طرح ترابرد پذیری» و «رضایتمندی مشترکان از روند ترابردپذیری» می‌توان مورد بررسی قرار داد.

۱- میزان اقبال به اپراتورها در طرح ملی ترابردپذیری

بر اساس آمار ارائه شده توسط شرکت پایا (مجری فنی طرح ملی ترابردپذیری)، تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۶ خردادماه ۱۳۹۶ مطابق جدول زیر تعداد درخواست‌های ترابرد از همراه اول به ایرانسل ۱۰۵ هزار و ۹۷۴  نفر  بوده، این درحالی است که درخواست‌های ترابرد از ایرانسل و ورود به همراه اول ۷۲  هزار و ۵۱۲  نفر است.


بنابر این، با توجه به آمار اعلام شده فوق توسط شرکت پایا ، نسبت تعداد درخواست‌های خروج از همراه اول و ورود به ایرانسل به تعداد درخواست‌های خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول حدود ۵/۱ برابر است.

۲- همکاری در اجرای  مناسب طرح ترابردپذیری

بر اساس گزارش شرکت پایا (مجری فنی طرح ترابرد پذیری) مطابق نمودار زیر درصد همکاری ایرانسل در اجرای صحیح طرح ملی ترابردپذیری برای تغییر اپراتور از ایرانسل به همراه اول برابر با ۸۶/۸ درصد بوده است، در حالی که درصد همکاری همراه اول در اجرای این طرح ملی تنها ۴۲/۵ درصد است.


درصد همکاری همراه اول در ترابرد مشترکین از همراه اول به ایرانسل درصد همکاری ایرانسل در ترابرد مشترکین از ایرانسل به همراه اول۵/۴۲ ۸/۸۶به عبارتی ایرانسل بیش از ۲ برابر همراه اول در طرح ملی ترابردپذیری همکاری داشته است

بر اساس آمار ارائه شده اینطور می‌توان استنباط کرد که همکاری ایرانسل در تسهیل خروج مشترکان و به انجام رساندن پروژه ملی ترابردپذیری بیش از ۲ برابر بوده است.

۳- رضایتمندی مشترکان از عملکرد اپراتورها  

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای دریافت نظرات مشترکانی که متقاضی ترابرد بوده‌اند سامانه‌ای جهت انجام نظرسنجی از مشترکان به نشانی bpms.cra.ir/nazar-mnp راه اندازی کرده است.

نمودار زیر که از بخش «مشاهده نتایج» این سامانه استخراج شده نشان دهنده میزان رضایت مشترکین از  عملکرد اپراتورهای ایرانسل و همراه اول در روند ترابرد پذیری است.


بر اساس نمودار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  ۷۷/۷۰ درصد از شرکت کنندگان عملکرد ایرانسل را متوسط و خوب ارزیابی کرده‌اند.  این در حالی است که ۸۶/۰۷ درصد از مشارکت کنندگان در این نظر سنجی عملکرد همراه اول را بد و متوسط ارزیابی کرده‌اند؛ ازین رو می‌توان نتیجه این نظر سنجی را تأیید کننده مستندات ارائه شده در دو بخش نخست متن حاضر دانست.

بر اساس مستندات ارائه شده در صورت همکاری اپراتورها به‌ویژه همراه اول در جهت تسهیل اجرای طرح ملی ترابرد پذیری و باز گذاشتن فضای انتخاب برای تغییر اپراتور و عدم ایجاد مشکل در مسیر ترابرد مشترکان، آمار نهایی شماره‌های ترابرد شده‌ که می‌خواهند از این طرح ملی بهره بگیرند بیشتر می‌شود و برنده نهایی طرح ملی ترابرد پذیری مشترکانی خواهند بود که آزادانه بتوانند اپراتور خود را انتخاب کنند.

به وضوح قابل مشاهده است که با توجه به گزارش‌های ارائه شده برپایه‌ آمار رسمی شرکت پایا و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در هر سه شاخص اصلی سنجش موفقیت در طرح ترابرد پذیری تلفن همراه، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل موفق عمل کرده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها