اتحادیه میوه و سبزی: قیمت گوجه فرنگی و خیار شکسته می شود

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲  /   /  کد خبر: 3740
اتحادیه میوه و سبزی: قیمت گوجه فرنگی و خیار شکسته می شود

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش قیمت گوجه فرنگی و خیار طی روزهای آتی خبرداد و گفت: با عرضه گوجه فرنگی دزفول و خیار جیرفت و گرگان نرخ این محصول در بازار شکسته می شود.حسین مهاجران درباره علت گرانی خیار و گوجه فرنگی افزود: افزایش قیمت صیفی جات علاوه بر تغییر فصل به علت کاهش تولید در اثر افت قیمت های سال گذشته رخ می دهد که نوسان قیمت ها را به دنبال دارد.
وی اظهارداشت: اکنون قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی و خیار گلخانه ای ۳۵ تا ۴۵ هزارریال و گوجه فرنگی خیار بوته ای بین ۲۵ تا ۳۵ هزارریال در میدان میوه و سبزی عرضه می شود که با ۳۵ درصد سود به دست مصرف کنندگان می رسد.
** نرخ گوجه سبز ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار ریال
وی تصریح کرد: چندی پیش گوجه سبز نوبرانه از قصر شیرین و پل زهاب با قیمت یک میلیون ریال در بازار عرضه شد که اکنون باورود گوجه سبز گرمسار نرخ این محصول کاهش می یابد.
به گفته وی، گوجه سبز قصرشیرین و پل زهاب به دلیل کیفیت و مرغبویت از بالاترین قیمت ها برخوردار است.
وی اضافه کرد: اکنون قیمت گوجه سبز در بازار مصرف بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارریال به فروش می رسد که طی روزهای آتی با ورود گوجه سبز شهریار این محصول با قیمت های مناسب تر به دست مصرف کنندگان می رسد.

** افت قیمت موز تا ۱۵ روز آینده
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از افت قیمت موز در ۱۵ روزاینده خبرداد و افزود: اکنو هرکیلوگرم موز با قیمت ۴۵ تا ۵۰ هزارریال عرضه می شود که با گرم شدن هوا نرخ این محصول به ۳۵ هزارریال خواهد رسید.

** نرخ چغاله بادام ۸ هزارتا ۳۵ هزارریال
وی اظهارداشت: اکنون قیمت هرکیلوگرم چغاله بادام بین هشت تا ۳۵ هزارریال به فروش می رسد این درحالیست که با ورود این میوه نوبرانه در بازار قیمت اولیه ان حدود یک میلیون و هزار ریال بود.
** هرکیلوگرم طالبی ۴۵ تا ۵۰ هزارریال
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد: در ابتدای اردیبهشت ماه جاری قیمت هرکیلوگرم پرتقال داخلی شمال بین هفت هزار تا ۵۰ هزارریال، پرتقال وارداتی ترکیه و مصری بین ۷۰ تا ۸۰ هزارریال، سیب درختی سفید ۴۵ تا ۶۰ هزارریال، سیب درختی قرمز ۳۵ تا ۵۵ هزارریال، سیب درختی درجه دو بین ۳۰ تا ۴۰ هزارریال، کیوی ۳۵ تا ۵۵ هزارریال، انگور افریقایی کیلویی ۲۸۰ هزارریال و لیموترش سنگی داخل ۹۰ هزارریال و لیموترش خارجی ۱۲۰ هزارریال به فروش می رسد.
وی افزود: هرکیلوگرم هندوانه بین هشت هزار تا ۱۲ هزارریال، ملون ۲۰ تا ۲۵ هزار ریال و طالبی بین ۴۵ تا ۵۰ هزارریال به فروش می رسد.
وی ادامه داد: همچنین نرخ هرکیلو سیب زمینی بین ۱۸ تا ۲۰ هزارریال، پیاز ۸ هزار تا ۱۲ هزارریال و انواع سبزی ۱۵ تا ۱۸ هزارریال و سبزی خوردن ۲۰ تا ۲۵ هزارریال به فروش می رسد.
به گفته وی، قیمت هر عدد نارگیل ۴۵ هزار ریال، هر کارتن (۶ تا ۸ تایی) آنانانس ۸۰۰ هزارریال و انبه را ۲۰۰ هزار ریال اعلام کرد.
برآورد تولید امسال بیش از ۱۱۷ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی است که بیش از ۱۶ میلیون تن آن را محصولات باغی تشکیل می دهد.
براساس سیاست وزارت جهادکشاورزی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، واردات انواع میوه به جز موز، آناناس، انبه و نارگیل ممنوع است.
این وزارتخانه برای تنظیم بازار شب عید به واردات بخش محدودی پرتقال مصری و ترکیه ای اقدام کرد که پس از ایام نوروز این واردات ممنوع می شود.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها