خانه های تاریخی ابرکوه آماده بهره برداری موقت است

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲  /   /  کد خبر: 37203
خانه های تاریخی ابرکوه آماده بهره برداری موقت است

معاون فنی و اجرایی صندوق احیای اماکن تاریخی گفت: بخشی از مجموعه خانه های تاریخی ابر کوه برای بهره برداری موقت، آماده شد.
[خانه های تاریخی ابرکوه آماده بهره برداری موقت است]

به گزارش ایرنا از صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، ابوالفضل عبیدی درباره آماده شدن بخشی از مجموعه خانه های تاریخی ابر کوه برای بهره برداری موقت اظهار کرد: به نتایج مطلوبی برای پیشبرد اهداف احیای بناهای تاریخی در استان یزد رسیده ایم.
وی همچنین ضمن اشاره بازدیدهای فنی انجام شده از «باغ نمیر تفت» و «خانه آقایی زاده ابرکوه» در این سفر ادامه داد: هم اکنون عملیات مرمت بخشی از خانه تاریخی ابرکوه تکمیل شده و بخش یاد شده آماده بهره برداری موقت است و مابقی بخش ها نیز تا ماه های آتی مهیای بهره برداری می شوند.
به گزارش ایرنا، صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، موسسه ای غیرانتفاعی و وابسته به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برای تشویق، هدایت و حمایت از فعالیت های قانونی سرمایه گذاران، تعیین کاربری و اعطای مجوز بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور ایران است.
حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با احیای بناها و اماکن تاریخی برای توسعه ظرفیت های فنی و مهندسی در این زمینه، اعطای تسهیلات حمایتی به بهره برداران با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، از دیگر وظایف و اختیارت این صندوق است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها