امارات: به زودی فهرستی از درخواست هایمان از قطر را به امریکا تحویل می دهیم / قطر تغییر رفتار ندهد، فشارها افزایش پیدا می کند

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹  /   /  کد خبر: 36680
امارات: به زودی فهرستی از درخواست هایمان از قطر را به امریکا تحویل می دهیم / قطر تغییر رفتار ندهد، فشارها افزایش پیدا می کند

سفیر امارات متحده عربی در آمریکا گفت: اقدامات ما در قبال قطر دارای ابعاد نظامی نیست.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، «یوسف العتیبه» روز سه شنبه با بیان این مطلب افزود: به آمریکا اطمینان داده شده است، گام هایی که در این زمینه برداشته می شود، روی پایگاه «العیدید» در قطر تاثیری نخواهد گذاشت.

وی افزود: به زودی فهرستی از درخواست‌هایی که قطر باید انجام دهد، به آمریکا تحویل خواهد شد.

این دیپلمات اماراتی تاکید کرد: در صورتی که قطر موضع و رفتار سیاسی خود را تغییر ندهد، احتمال دارد فشارهای اقتصادی علیه دوحه افزایش یابد.

عربستان، امارات، بحرین و مصر به تازگی با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم و افراط گرایی روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند.

به عقیده کارشناسان، عربستان با همراهی چند کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس سعی دارد با تحت فشار قرار دادن قطر عضو دیگر این شورا، دوحه را با سیاست های خارجی خود همراه سازد و برای این منظور شروطی را برای این کشور از جمله اخراج اعضای حماس و اخوان المسلمین و قطع روابط با ایران تعیین کرده است. این در حالی است که دوحه ضمن مخالفت با شروط ریاض، همچنان بر مواضع خود پافشاری می کند.

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها