کتاب بازشناسی مولفه های راهبردی نظام اسلامی در کلام رهبری چاپ شد

۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۳  /   /  کد خبر: 36460
کتاب بازشناسی مولفه های راهبردی نظام اسلامی در کلام رهبری چاپ شد

کتاب «بازشناسی مولفه های راهبردی نظام اسلامی در کلام مقام معظم رهبری» نوشته عبدالعلی علی عسکری توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش  بازتاب به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، «بازشناسی مولفه های راهبردی نظام اسلامی در کلام مقام معظم رهبری» تالیف عبدالعلی علی عسکری توسط انتشارات سروش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

در این کتاب، تلاش شده است تا برای دستیابی به منظومه فکری نظام اسلامی، دیدگاه های مقام معظم رهبری در دوره ده ساله ۹۰-۱۳۸۰ که بیشترین گزاره ها در بیانات ایشان درباره نظام اسلامی در این فاصله زمانی از مدت رهبری ایشان بوده است، گردآوری و تدوین شود.

این اثر ارزشمند در ادامه کتاب دیگری از مولف با عنوان مبانی نظام اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره) است. کتاب مزبور که قبلا توسط انتشارات سروش منتشر شده بیانگر حرکت و پیشرفت نظام اسلامی بر پنج پایه راهبردی: دین مداری، ولایت و رهبری، مردم سالاری، استقلال طلبی و عدالت خواهی است که نویسنده کتاب برای آن مدلی مفهومی تعریف کرده است.

کتاب حاضر به لحاظ روش شناسی، بررسی ای تطبیقی میان مولفه های مطرح شده در مدل راهبردی ارائه شده توسط مولف با کلام مقام معظم رهبری است، اما این به معنای تطبیق نظریه های ایشان با مولفه های مدل نیست بلکه به عکس آزمونی برای اعتبار مدل و به روزرسانی آن بر مبنای مقتضیات امروز جامعه به شمار می آید.

به علاوه هدف از این تلاش معرفی نظام اسلامی به عنوان یک نظام مستقل و دارای هویت خاص در ادبیات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی معاصر در کنار دیگر نظام های سوسیالیستی، لیبرال دموکراسی، ناسیونالیسم سیاسی و غیره است که نیز با ذکر دلائلی روشن ادعای برتری بر آن ها را نیز مطرح می کند.

این کتاب به تازگی با ۳۷۰ صفحه منتشر شده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها