درخواست نظامی روسیه درباره ایران

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱  /   /  کد خبر: 3571
درخواست نظامی روسیه درباره ایران
واشنگتن اگزمینر، درخواست روسیه برای پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای را درخواستی با اهداف نظامی برای مقابله قوی‌تر دربرابر ناتو ارزیابی کرده است …

روزنامه واشنگتن اگزمینر (washingtonexaminer) درخواست روسیه برای پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای را دارای اهداف نظامی و برای تقویت بلوک شرق دربرابر ناتو ارزیابی کرد.

واشنگتن اگزمینر نوشت: روسیه برای عضویت ایران در گروهی تلاش می کند که برای مقابله با ناتو و ایجاد توازن قوا در برابر آن تشکیل شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: روسیه خواستار عضویت کامل ایران در یک سازمان ژئوپولیتیکی است که به عنوان ایجاد کننده توازن قوا دربرابر ناتو و دیگر همپیمانی های غربی عمل می کند.

این روزنامه آمریکایی افزود: این اقدام به احتمال قوی، روابط اقتصادی و نظامی بین دو کشور ایران و روسیه را عمیق تر خواهد ساخت.

“سرگئی لاوروف” روز جمعه و پس از نشست وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای ابراز امیدواری کرده که طی نشست آینده در ماه ژوئن، روند پیوستن ایران به این سازمان کلید بخورد.

پایه گذاران سازمان همکاری شانگهای، کشورهای چین، روسیه، قزاقستان، قریزستان، تاجیکستان و ازبکستان می باشند و هند و پاکستان نیز از تابستان سال ۲۰۱۶ به عضویت کامل این سازمان درآمده اند. ایران، مغولستان و افغانستان همچنان عضو ناظر این سازمان هستند که گمانه زنی ها از عضویت کامل ایران در آینده نزدیک حکایت دارند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها