جدیدترین اخبار
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹ کد خبر :341053

گام رو به جلو با بسته جدید ارزی

عضو اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر این که بسته ارزی جدید دولت اثر تحریم‌های داخلی و سیاست‌های اشتباه گذشته را کاهش خواهد داد گفت: این بسته اثر سیاست‌های اشتباه گذشته که به نوعی تحریم داخلی بود را کاهش می‌دهد اما همچنان با رسیدن به وضع مطلوب فاصله دارد.

مهدی پورقاضی در گفت‌و گو با اقتصاد آنلاین با بیان این که سیاست‌های جدید گامی مثبت و حرکتی رو به جلو است، اظهار کرد: از سرگیری فعالیت صرافی‌ها و تخصیص ارز مسافرتی از جمله اقدامات مثبت بسته جدید است.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: این اقدام بانک مرکزی به طور حتم موجب واقعی شدن نرخ ارز می‌شود و رانتی که بین خریدار و فروشنده ایجاد شده را کاهش خواهد داد.

پورقاضی با تاکید بر این که این اقدام همچنان با آن چه که به معنی تک نرخی کردن ارز و آسان کردن فرآیند ارزی است فاصله دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد اول این که چرا باید به کالای اساسی ارز دولتی داده شود؟ این مسئله زمینه تخصیص یارانه به واردات دیگر را مجددا فراهم می‌کند.

این عضو اتاق بازرگانی ادامه داد: هنوز مکانیزم اجرایی واگذاری ارز از طرف صادرکننده و استفاده واردکننده در بازار ثانویه به طور دقیق مشخص نشده، در واقع بستر فعالیت در این بازار فراهم اما سازوکار آن مبهم است.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad