جدیدترین اخبار
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۲ کد خبر :338888

تصاویر : شهر و زندان گوانتانامو

در بخش شرقی کوبا دو شهر قرار دارد که روایتی متفاوت دارند. یکی، شهر گوانتانامو و دیگری پایگاه دریایی آمریکاست. هر دو شهر نیز گواهی بر تضاد میان دو کشور و فرهنگ‌هایشان دارند.

در پایگاه دریایی گوانتانامو، لباس‌های متحدالشکل حکم استتار را دارند، اما در شهر گوانتانامو، لباس‌های متحدالشکل برای دانش‌آموزان و ورزشکاران است. اوقات فراغت افرادی که در پایگاه دریایی به سر می‌برند با مجله و کتاب سپری می‌شود، ولی در شهر گوانتانامو، کافه‌ها و جشن‌ها این وقت را پر می‌کنند.

پایگاه دریایی گوانتانامو بیش از یکصد سال قدمت دارد، اما دولت کوبا که در انقلاب سال ۱۹۵۹ به قدرت رسید تحت قوانین بین‌المللی آن را غیرقانونی خواند. تصمیم آمریکا در سال ۲۰۰۲ برای فرستادن مظنونان تروریستی به یک اردوگاه تازه‌تأسیس در این پایگاه دریایی تنش‌ها را دوچندان کرد.

اکنون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فرمان داده است این مرکز به فعالیت خود ادامه دهد. این در حالی است که باراک اوباما، رئیس دولت پیشین آمریکا، تلاش نافرجامی برای تعطیلی این زندان بدنام انجام داد. در حال حاضر، ۴۱ نفر در این بازداشتگاه محبوس هستند.

به گزارش انتخاب، با این‌که این پایگاه دریایی از ساحل شهر گوانتانامو تنها ۲۹ کیلومتر فاصله دارد، اختلاف فاحشی میان مردم ساکن در آن‌ها به چشم می‌خورد.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad