استقبال تلویزیون های اروپایی از مستند حیات در رگ های سرد

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰  /   /  کد خبر: 325
استقبال تلویزیون های اروپایی از مستند حیات در رگ های سرد

سازنده فیلم مستند محیط زیستی «حیات در رگ های سرد» که به زندگی خزندگان استان ایلام می پردازد، گفت: این مستند که چندی پیش از برخی شبکه های اروپایی پخش شد مورد اقبال عمومی بینندگان و مخاطبان این کشورها قرار گرفت.

فتح الله امیری مستندساز ایلامی  اظهار کرد: این مستند در شبکه های تلویزیونی UshuaiaTV فرانسه، RTS سوییس و RTVE اسپانیا با ترجمه به زبان این کشورها پخش شد.
وی یادآور شد: این شبکه های اروپایی حق پخش این مستند را از واحد تجارت بین الملل صدا و سیما (IRIB Media Trade) و بخش بین الملل موسسه تصویر حیات وحش خریداری کرده اند.
امیری از استقبال کشورهای دیگری چون چین و ژاپن برای خرید و پخش این فیلم مستند خبر داد و افزود: تلویزیون هایی ازاین کشورها در حال رایزنی برای انعقاد قرارداد نهایی خرید و دریافت حق پخش این فیلم مستند هستند.
به گفته وی، تولید و تهیه مستندهای فاخر توسط هنرمندان و فیلم سازان ایرانی می تواند نظر شبکه های معتبر جهانی را برای پخش این آثار جلب کرده و فروش حق انتشار این گونه آثار به نوعی درآمدزایی برای کشورمان نیز محسوب شود.
این مستندساز ایلامی تاکید کرد: هنرمندان و فیلم سازان ایرانی با توجه به استعداد خود، توانایی خلق آثاری با معیارهای جهانی و قابلیت پخش در شبکه های بین المللی را دارند.
امیری یادآور شد: پخش و انتشار فیلم و مستندهای سازندگان ایرانی در شبکه های معتبر دیگرکشورها علاوه بر ارز آوری برای کشور، مایه مباهات و افتخار هنرمندان ایرانی و معرف قابلیت ها و توانمندی های آنها است.
مستند حیات در رگ های سرد که به نحوه زندگی خزندگان بومی زیستگاه های گرمسیری جنوب استان ایلام می پردازد برای اولین بار گونه های شاخص و نادری چون افعی دم عنکبوتی را به دنیا معرفی می کند.
این فیلم به سفارش مرکز سیمای استان ها در سیمای مرکز ایلام در سال های ۸۹ تا ۹۲ تولید شد.
این مستند جذاب تاکنون در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی جوایز متعددی از جمله تندیس و جایزه بهترین فیلم مستند بلند ایران در جشنواره سینما حقیقت و تقدیر اتحادیه رادیو تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه (ABU) را کسب کرده و سال گذشته نیز پرفروش ترین مستند سازمان صدا و سیما بوده است.
تنهاوش، زندگی در کسوف، در جستجوی پلنگ ایرانی، خزندگان ایران، حیات وحش ایلام از جمله فیلم های مستند با موضوع حیات وحش است که به کارگردانی یا تهیه کنندگی فتح الله امیری مستندساز ایلامی برای استان های مختلف کشور تهیه و تولید شده است

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها