جدیدترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی منتشر شد

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳  /   /  کد خبر: 3081
جدیدترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی منتشر شد

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، گزارش جدیدترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی را منتشر کرد.

در این گزارش که به اسفند ۱۳۹۵ مربوط می‌شود، ۴۱ مدل خودروی داخلی مورد ارزیابی قرار گرفت که در گروه خودروهای سواری، ۴ مدل خودرو چهار ستاره شدند و ۱۱ مدل نیز موفق به دریافت ۳ ستاره شدند و سایر خودروها کمتر از ۳ ستاره را دریافت کردند و در شرایط کیفی نامناسبی به سر می‌برند.

 

در آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در خصوص رده بندی کیفی خودروهای داخلی ، تنها تغییر کیفی مشاهده شده در مقایسه با بهمن‌ماه ۹۵ به خودروی کیا سراتو سایپا مربوط می‌شود که یک ستاره بیشتر از ماه قبل دریافت کرد و ۴ ستاره شد. طبق این گزارش، در اسفند ۱۳۹۵ در مجموع ۷۲ هزار و ۶۶۶ دستگاه در کشورمان تولید شده که ۹۹ درصد آن‌ها به گروه خودروهای سبک و تنها یک درصد به خودروهای سنگین اختصاص دارد. از این تعداد، ۴۱ مدل خودرو در گروه سبک و ۹ مدل در گروه سنگین قرار دارند.

 

بر اساس گزارش جدیدترین رده بندی کیفی خودروهای داخلی ، در کلاس قیمتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان، دو خودروی مزدا ۳ جدید محصول شرکت بهمن موتور و سوزوکی گرند ویتارای ایران خودرو خراسان، ۴ ستاره دریافت کردند. در گروه قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، کیا سراتوی سایپا با کسب ۴ ستاره، باکیفیت‌ترین خودروی این رده قیمتی بود و پس از آن خودروهای چری تیگو ۵ مدیران خودرو و جک اس ۵ کرمان موتور با کسب ۳ و ۲ ستاره کیفی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 

در رنج قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، ۷ مدل خودرو مورد ارزیابی قرار گرفت که خودروهای چری آریزو ۵ مدیران خودرو، چانگان سی اس ۳۵ سایپا کاشان و برلیانس اچ ۳۳۰ پارس خودرو موفق به دریافت ۳ ستاره کیفی شدند و پس از آن، خودروهای جک جی ۵ کرمان موتور و آریو (محصول بن رو) با دو ستاره و ام وی ام ۵۵۰ و لیفان ایکس ۶۰ با یک ستاره دیده می‌شوند.

 

کیا سراتو

در کلاس قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان نیز ۱۶ مدل خودرو بررسی شده که رنو ساندرو پارس خودرو با کسب ۴ ستاره کیفی در رتبه اول قرار دارد. خودروهای ام وی ام ۳۱۵ جدید و دنای ایران خودرو با کسب ۲ ستاره، بی‌کیفیت‌ترین خودروهای این رده هستند. در ارزان‌ترین کلاس خودروهای داخلی یعنی زیر ۲۵ میلیون تومان، ۵ مدل خودرو مورد ارزیابی قرار گرفته و همگی با دریافت تنها یک ستاره، بی‌کیفیت‌ترین خودروهای موجود در بازار ایران هستند.

کیفیت و استاندارد

در گروه خودروهای وانت نیز تندر ۹۰ پیکاپ با دریافت ۳ ستاره، باکیفیت‌ترین وانت ساخت داخل شده است. در این گروه، خودروها در دو دسته بالای ۵۰ میلیون تومان و کمتر از ۵۰ میلیون تومان، ارزیابی شده‌اند و وانت فوتون دیزل ایران خودرو دیزل با کسب ۲ ستاره، تنها محصول حاضر در رنج قیمتی بالای ۵۰ میلیون تومان است.

 

همچنین در گروه خودروهای سنگین، خودروهای کشنده ولوو FH500، کشنده ولوو FH460، کشنده اسکانیا G410 و کشنده اسکانیا R460 با اخذ ۴ ستاره کیفی، بهترین کیفیت را در این ماه به خود اختصاص داده‌اند.

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها