جدیدترین اخبار
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴ کد خبر :298371

انفجار در ادلب سوریه ۱۸ کشته برجای گذاشت

پایگاه خبری ‘عنب بلدی’ وابسته به مخالفان سوریه جمعه شب اعلام کرد که انفجار در شهرک زردنا در استان ادلب دست کم ۱۸ کشته و ۷۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری مزبور یکی از پایگاه‌های خبری وابسته به مخالفان سوریه است که انفجار به وقوع پیوسته در شهرک زردنا در حومه شمال شرق ادلب را به بمباران بمب افکن‌های روسی نسبت داده است.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای که خبرگزاری ریانووستی آن را منتشر کرد، ادعای برخی رسانه‌های مخالف سوری مبنی بر بمباران منطقه زردنا در استان ادلب سوریه را که بر اثر آن شماری از ساکنان محلی کشته شده اند، رد کرد و آن را بی اساس خواند.
برخی رسانه‌ها به نقل از مرکز رصد حقوق بشر در سوریه و گروه کلاه سفید‌ها اعلام کردند که هواپیما‌های نظامی روسیه منطقه زردنا در استان ادلب سوریه را بمباران کردند.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود خاطرنشان کرد: ادعای مرکز رصد حقوق بشر سوریه مستقر در لندن و گروه کلاه سفید‌ها مبنی بر بمباران منطقه مسکونی زردنا در استان ادلب از سوی هواپیما‌های روسی بی اساس است و با واقعیت مطابقت ندارد.
گروه‌های زیاد تروریستی از هشتم فروردین ماه ۱۳۹۴ با اشغال استان ادلب بر ۹۸ درصد این استان تسلط دارند؛ حضور گروه‌های تروریستی مختلف با عقاید متفاوت تاکنون منجر به درگیر‌ها و کشتار‌های فراوان در بین تروریست‌ها شده است.
استان ادلب سوریه به جز شهرک‌های فوعه و کفریا در کنترل تروریست‌ها قرار دارد. شهر و استان ادلب در شمال غرب سوریه (هم مرز با ترکیه) ازسوی تروریست‌های تکفیری٬ از ۲۸ مارس ۲۰۱۵ (۸ فروردین ۹۴) به اشغال تروریست‌ها درآمده است.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad