امضای ۱۷میلیارد دلار قرارداد واردات اقلام های‌تک از آمریکا

۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶  /   /  کد خبر: 27379
امضای ۱۷میلیارد دلار قرارداد واردات اقلام های‌تک از آمریکا

نخست وزیر ویتنام از امضای قراردادهایی به ارزش ۱۵ تا ۱۷ میلیارد دلار برای واردات اقلام های‌تک از آمریکا خبر داد.

به گزارش بازتاب به نقل از رویترز، نگوین ژوان فوک،  نخست‌وزیر ویتنام، گفت که در طول دیدارش از نیویورک قراردادهایی به ارزش ۱۵ تا ۱۷ میلیارد دلار را برای واردات کالا و خدمات آمریکایی به امضا خواهد رساند که عمده آن خدمات و کالاهای با تکنولوژی بالا هستند.

فوک به در ضیافت شام یک عضو اتاق بازرگانی آمریکا گفت: ویتنام واردات کالاها و خدمات با تکنولوژی بالا را از امریکا افزایش می دهد و در این دیدار توافقات و قرارداد های مهم زیادی به امضا خواهد رسید.

فوک که قرار است در پایان دیدار سه روزه خود از آمریکا با دونالد ترامپ دیدار کند توضیح بیشتری در باره این معاملات ارائه نکرد.

مدیر اجرایی ارشد بخش قدرت جنرال الکتریک در این ضیافت شام گفت شرکت جنرال الکتریک قرارداد تجاری جدیدی به ارزش ۶ میلیارد دلار با ویتنام منعقد خواهد کرد اما جزئیاتی در این زمینه ارائه نکرد.

اظهارات فوک بعد از این انجام شد که رابرت لاتایزر، نماینده تجاری آمریکا نگرانی خود  را در مورد افزایش شدید حجم تجارت با ویتنام ابراز کرد و گفت این چالشی جدید برای این دو کشور است و انتظار دارم  فوک در حل و فصل این موضوع به ما کمک کند.

لایتایزر گفت: افت اخیر حجم تجارت دو کشور در حالی است که در طول دهه گذشته حجم تجارت بین دوکشور از ۷ میلیارد به نزدیک ۳۲ میلیارد افزایش یافته است.

این دو کشور می کوشند با افزایش همکاری های تجاری، در مقابل نفوذ رو به رشد چین در تجارت آسیا ایستادگی کنند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها