جدیدترین اخبار
10 اردیبهشت 1397 ساعت 17:04 سیاسی کد خبر :271806

آیت الله جنتی: بعضی که ثروت‌های کلان می‌اندوزند خانه دوم‌شان در اروپا و آمریکاست

دبیر شورای نگهبان گفت: کسانی که دلشان می‌خواهد مشکلات اقتصادی به دست دشمنان حل شود، هیچ وقت دلشان برای ما نسوخته است.

آیت‌الله احمد جنتی در مراسم تجلیل از خانواده شهدای حفاظت مجلس با تبریک اعیاد ماه شعبان گفت: کسانی که دلشان می‌خواهد مشکلات اقتصادی بدست دشمنان حل شود، حلال مشکلات نیستند، بلکه مشکل آفرین هستند. تنها کسانی که در برابر این افراد ایستاده‌اند، مقام معظم رهبری و عده‌ای هستند که عاشقانه گرداگرد ایشان می‌چرخند.

وی سپس با تبیین نقش ولایت فقیه در بقای اسلام و نظام جمهوری اسلامی گفت: نمی‌دانم چرا در دانشگاه ها و در میان دانشجویان و اساتید برخی به حدی گمراه هستند که در نهان و آشکار ولایت فقیه را قبول ندارند. در حالی که این ولایت فقیه با سپاه پاسداران و بسیج است که با دشمنان در حال جنگ هستند. همین ها بودند که سوریه را آزاد کردند، اینها عاشق شهادتند، در جنگ 8 ساله نیز در برابر همه دنیا ایستادند و جنگ را با موفقیت به پیروزی رساندند.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: انقلاب برای ولایت فقیه است و شاه را ولایت فقیه از تخت پایین کشید، البته دیگران هم حرکت‌هایی کردند؛ اما پایدار نبود و بعد از مدتی حرکت‌شان خاموش شد. این امام خمینی بود که با یک پیام جوانان را به جبهه ها کشاند و آنان دانسته و عاشقانه روی مین رفتند و سنگرهای عراقی‌ها را فتح کردند. کلید حل مشکلات جنگ هم دست امام بود و امروز هم همین طور است. امروز هر چه برای رهبر عزیزمان دعا کنیم کم است، برای حفظ ایشان دعا کنیم.

جنتی خاطرنشان کرد:‌ در این مملکت برخی در فکر کنار آمدن با دشمن هستند. این امر مثل این می‌ماند که گفته شود آدم با قاتل زن و بچه‌اش بخواهد کنار بیاید، این مساله معنا ندارد، مگر این که از دشمنی دست بردارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: افرادی که در این مملکت کارهایی می‌کنند که مردم مستضعف به سختی زندگی کنند و بیکاری و مشکلات گریبان‌گیرشان باشد اینها خون شهدا را پایمال می‌کنند و ثروت‌های‌شان را در داخل و خارج از کشور ذخیره می‌کنند، خانه دوم آنان اروپا و آمریکاست، اصلا پناهگاه‌شان آنجاست. مملکتی که این قدر شهید داده نباید حتی یک فقیر داشته باشد. در این مملکت باید عدل علوی حاکم باشد. باید از خون شهدا پاسداری کنیم و با تبعیض و بی‌عدالتی‌ها در سطوح مختلف تا حد توان مبارزه کنیم، باید از فقرا و محرومان و خانواده شهدا محافظت کنیم.

وی خطاب به خانواده شهدای حاضر در جلسه گفت: ان شاءالله بعد از فوت در ردیف شهدای کربلا خواهید بود. به پسران و دخترانتان برسید. مبادا در خانواده شهدا، فردی پیدا شود که با اهداف شهید مقابله کند و ننگ خانواده شهید شود، بلکه باید مثل خود شهید راه آن را ادامه دهد. نمی‌توانیم بیکار بنشینیم باید کاری کنیم.

وی ادامه داد: عفت و پاکدامنی با پاسداری از خون شهدا حفظ می‌شود، خانواده شهدا تا می‌توانند باید با بد حجابی مقابله کنند. بار اول با ارشاد و نصیحت و امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند و البته راه های دیگری هم وجود دارد.

جنتی گفت: عده‌ای می‌گویند حالا اگر 4 تا موی یک زنی در خیابان بیرون بیاید مگر چه می‌شود؟ این مساله موجب از بین رفتن پاکدامنی و عفت جوانان، افزایش طلاق و کاهش ازدواج‌ها می‌شود و البته به جز مسائل جنسی پیامدهای دیگری هم به دنبال دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جدال حق و باطل از ابتدای خلقت بوده است، گفت: جریان حق و باطل از اول خلقت آدم وجود داشته و هیچ وقت متوقف نشده است. در طول تاریخ به شکل‌های مختلف شهادت وجود داشته، حتی در زمان پیامبران هم بوده است. طرف باطل همیشه اکثریت را داشته و مقتدر بوده، اصلا طرفداران قدرت همیشه بیشتر از حق پرستان و خداپرستان بودند. اگر اینها جهاد نمی‌کردند و آماده جنگ با قدرت نبودند و از شهادت پرهیز می‌کردند و در خانه و مسجد، موعظه و نصیحت می‌کردند تا پیام الهی به مردم برسانند، قدرت‌های زورگو نسل آنها را منقطع می‌کردند، چون نمی‌توانستند آنان را تحمل کنند.

وی با تاکید بر این که برای نگهبانی از مسائل الهی باید جهاد و شهادت کرد ادامه داد: اگر مسلمان، یهودی و زرتشتی و مسیحی دم از خدا می‌زنند به برکت شهادت شهداست. حتی اهل باطل هم از فضایل شهدا بی بهره می‌شدند، اگر این شهادت‌ها نبود اهل باطل هم یکدیگر را می‌خوردند. آنها آدم خوار و خونخوار هستند. یعنی به حق خودشان هم قانع نیستند.

جنتی با بیان این جمله که نمی‌دانم چه حکمتی دارد که خدا اجازه می‌دهد بندگان خوبش به شهادت برسند، افزود: خدا درباره‌ امام حسین (ع) فرمود “خدا می‌خواهد تو را شهید ببیند ” البته این مسله فقط به امام (ع) اختصاص ندارد. اگر شهادت نبود دین و اخلاق از بین می‌رفت.

وی اظهار کرد: ابتکار اربعین و حرکت از سمت ایران و سایر کشورها به سمت کربلا روز به روز زیاد شده است. اگر شهادت امام حسین (ع) نبود اسلام از بین رفته بود.

دبیر شورای نگهبان با یادآوری دوران حکومت اول پهلوی، گفت: اینها با هدایت دشمنان اسلام کمر به نابودی آن بسته بودند تا اسلام، قرآن و مسجد در کار نباشد و تا توانسته‌اند اسلام را تضعیف کردند. در زمان رضاشاه حسینه‌ها و مساجد خالی از جوانان بود و اگر این وضعیت پیش می‌رفت همین مقدار از دین هم نابود شده بود. هر چه درباره‌ امام می‌اندیشم نمی‌دانم چه بگویم. امام (ره) عنایت خدا بود به نفع ما. خدا امام را مبعوث کرد، نمی‌توانم اسم آن را پیامبر و امام بگذارم، اما از انبیای بنی اسراییل حتما بالاتر بود، این حدیث است که اگر نبود بیان نمی‌کردم.

وی ادامه داد: امام حرکت کرد و هر کس دنبال او بود نیز باید از جانش می‌گذشت. امام مثل روحانیون ممبری نبود. هم خودش و هم مریدانش باید از جانشان می‌گذشتند تا در این مسیر قدم بردارند. شهدا، آثار و پیام امام خمینی (ره) را حفظ کردند، کاری که یاران پیامبر و امام حسین (ع) انجام دادند، شهدا به اسلام قدرت و آبرو دادند.

وی با اشاره به دوران ستمشاهی، گفت: در آن زمان جوری شده بود که مسلمانی مایه‌ ننگ و عقب ماندگی بود و می‌گفتند تاریخ مصرف اسلام گذشته است، اما جنگ آمد و شهدا با خون خود اسلام و انقلاب را حفظ کردند. برقراری امنیت و ایمان از برکت خون شهداست.

رییس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در شهادت به ظاهر بسته شده، اما بحمدالله هنوز هم شهید داریم. همین شهدا هستند که حزب‌الله را قدرتمند نشان می‌دهند. همین شهدا بودند که با قدرت سوریه و عراق را نجات دادند و داعش را نابود کردند. اگر داعش در سرزمین مسلمانان مسلط می‌شد چه ها بر سر ناموس مردم نمی‌آوردند. بی ناموسی‌هایی با بدترین وضعیت مرتکب می‌شدند که آدم از بیان آنها شرم می‌کند. شهادت در میدان جنگ نداریم، اما شهادت از طریق ترور همچنان اتفاق می‌افتد.

جنتی خاطر نشان کرد:‌ هر حرکتی که موجب فساد، بی دینی ، ظلم و ستم می‌شود موجب پایمال شدن خون شهدا می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: افرادی که در این مملکت کارهایی می‌کنند که مردم مستضعف به سختی زندگی کنند و گرفتار بیکاری و سایر مشکلات شوند خون شهدا را پایمال می‌کنند. این افراد چه در داخل و چه در خارج ایران ثروت‌های کلانی می‌اندوزند. آنان خانه دوم و پناهگاه اصلی‌شان اروپا و آمریکاست.

وی با انتقاد از بی توجهی به نامگذاری سالها گفت: متاسفانه نام گذاری سالها هیچ اثری نداشته است. کار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به کجا رسید؟ امسال هم سال کالای ایرانی گذاشته شده است. این مهم راهکار حمایت از تولید و اشتغال است. از سرمایه نیروی انسانی پراستعداد به جهادگر ایرانی بگیر تا معادن زیرزمینی و رو زمینی و بسیاری از امکانات دیگر در اختیارمان است، اما اگر از آنها به درستی استفاده شود، هیچ فردی شب گرسنه نمی‌خوابد.

جنتی از ممبری‌ها، امامان جمعه و جماعت، صدا و سیما، معلمان، رسانه‌ها و عموم مردم خواست برای حمایت از کالای ایرانی قدم بردارد.

وی گفت: در اقلام و اجناسی که چاره‌ای نداریم باید از خارج تامین کنیم، اما در پوشاک و نظایر آن سیر واردات خارجی معنا ندارد. در حالی که تولیدات ایرانی در انبارها خاک می‌خورد، به فرزندان تان بفهمانید خریدن جنس خارجی کمک به خارجی‌هاست.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • بورس ۳۵۰۰ واحد رشد کرد
 • آیا جان بولتون جنگی را علیه ترامپ به راه خواهد انداخت؟
 • ساخت «عصر جدید ۲» و بازگشت رشید‌پور به آنتن
 • مقام یمنی: اگر امارات از یمن خارج نشود؛ تأسیسات نفتی‌اش هدف قرار می‌گیرد
 • سفر ایرانی‌ها با ویزای رایگان به سن پترزبورگ ممکن شد
 • مرکز آمار: خانوارهای ایرانی سالانه نزدیک ۴ میلیون پس‌انداز می‌کنند
 • آخرین خبر‌ها از ثبت ملی تک‌درخت «کیارستمی»
 • کارگران معترض هپکو اراک خط راه‌آهن را بستند
 • مهاجرت کارگران ساختمانی ایرانی به عراق
 • آقای رییس جمهور، به آمریکا برو به هزار و یک دلیل
 • قرعه جدایی به نام کدامیک از وزیران می‌خورد؟/ دو وزیر در آستانه جدایی از کابینه!
 • 40 شرکت برتر بورس در سال گذشته مشخص شدند
 • هشدار در مورد افزایش سرقت تجهیزات و المان‌های شهری
 • ارائه ویلچر رایگان به کم‌توانان جسمی در برخی بوستان‌های تهران
 • فرسودگی 242 هزار دستگاه خودرو تاکسی تا سال 1400
 • فروردین و تیر به ترتیب دارای بیشترین و کمترین حجم زباله خشک جمع آوری شده در تهران
 • روحانی در آنکارا با اردوغان دیدار کرد
 • نرخ خودرو در بازار امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸
 • ۲۵ هزار متر لوله‌گذاری برای انتقال آب خام در پارک جنگلی سرخه حصار
 • احسان کرمی: ممنوع‌التصویر هستم؟ نمی‌دانم!
 • همایون اسعدیان مهمان سروش صحت شد
 • چرا رادارها و سیستم های موشکی عربستان نتوانستند پهپادهای مجهز به GPS حوثی ها را ساقط کنند؟
 • برخی‌ نمایندگان با تغییر روسای جمهور تغییر رنگ و جبهه می‌دهند
 • حراج نقاشی جنجالی نمایندگان شامپانزه!
 • زیباکلام: پناهیان می خواهد خود را به عنوان جریان سوم جا بزند
 • نامه سوفیا لورن به شاعر پرآوازه ایران
 • وزیر انرژی آمریکا: ایران عامل حمله به «آرامکو» است
 • انتقاد چین از اتهام‌زنی‌‌های بی‌سند آمریکا به ایران درباره یمن: تا زمانی که حقایق قطعی درباره این حمله به دست نیامده،اتهام ‎زدن به هر کسی، اقدامی غیرمسئولانه است
 • جوایز امی ۲۰۱۹ در تسخیر «بازی تاج و تخت»
 • لندن: هنوز درباره حمله به «آرامکو» تصویر روشنی نداریم