پرداخت طلب گندم‌کاران تا هفته آینده

۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰  /   /  کد خبر: 27069
پرداخت طلب گندم‌کاران تا هفته آینده

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده و تا هفته آینده ۱۱۰۰ میلیارد تومان دیگر به مرور پرداخت می‌شود.

یزدان سیف در مورد آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم از استان‌های مختلف کشور اظهار داشت: تا به امروز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۲۸۰۰ میلیارد تومان از گندم‌کاران به صورت تضمینی خریداری شده است.

به گزارش بازتاب به نقل از فارس ، سیف به این نکته اشاره کرد که با گذشته یک ماه از شروع خرید تضمینی گندم تاکنون یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده و تا هفته آینده به مرور ۱۱۰۰ میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود و می‌توان گفت کشاورزان ۹۰ درصد مطالبات خود را دریافت کردند.

وی افزود: از آنجایی که شاهد بارش‌های دیرهنگام در فصل پاییز گذشته و سرمای فروردین‌ ماه بودیم، برداشت گندم با کمی تاخیر مواجه شده و تاکنون خرید تضمینی در ۱۴ استان کشور آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بیشترین حجم خرید تضمینی گندم را مربوط به استان خوزستان عنوان کرد و گفت: این استان با خرید یک میلیون و ۳۴۰ هزار تن در مقام نخست و پس از آن استان فارس با ۳۰۰ هزار تن، کرمان ۱۶۵ هزار تن و استان ایلام با خرید تضمینی ۱۵۵ هزار تن چهار استانی هستند که بیشترین حجم خرید تضمینی گندم در آنها انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال با وجود کاهش سطح زیر کشت گندم، میزان خرید تضمینی به اندازه سال گذشته پیش‌بینی شده، تصریح کرد: ۶۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت گندم کاهش یافته است، اما پیش‌بینی می‌کنیم که ۱۱ میلیون تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود و خودکفایی گندم تداوم یابد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها