وزیر بهداشت:۲۰۰۰ تخت در قالب ۱۸ بیمارستان در دولت یازدهم ایجاد شده است

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲  /   /  کد خبر: 2657
وزیر بهداشت:۲۰۰۰ تخت در قالب ۱۸ بیمارستان در دولت یازدهم ایجاد شده است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید در استان فارس بالغ بر ۹۳۰ میلیارد تومان در قالب طرح تحول سلامت هزینه کرده است.
دکتر سید حسن هاشمی پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح های بهداشتی درمانی که با حضور رئیس جمهور و به شکل ویدئوکنفرانسی انجام شد، گفت: در استان از ابتدا تاکنون ۵ هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی ساخته ایم که حدود ۷۰ درصد این تخت ها قدیمی بودند.

او با بیان اینکه طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید ۲۰۰۰ تخت در قالب ۱۸ بیمارستان ایجاد شده است، گفت: ایجاد ۳ هزار و ۵۶۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۲ بیمارستان را آغاز کرده ایم که از توزیع منطقی در سطح استان برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت طی چهار سال اخیر، ۳۷۰ میلیارد تومان در فارس هزینه شده است، گفت: در بخش پیوند اعضا کشور توفیقات زیادی کسب کرده و در تعداد پیوند در منطقه بی نظیر هستیم.

وزیر بهداشت تعداد پیوند کبد و کلیه و قلب انجام شده تاکنون در ایران را ۵۰ هزار مورد اعلام و اضافه کرد: این در حالیست که به همین تعداد نیز پیوند چشم در کشور انجام شده است؛ سالانه ۶ هزار پیوند قرنیه در کشور انجام می شود.

او با اشاره به اینکه در شیراز پیوند روده، ریه و پانکراس هم انجام شده و بعضی موارد هنوز هم انجام می شود، گفت: در کشور سالانه ۳۴۵۰ مورد پیوند کلیه، کبد و قلب، ۱۰۴۰ پیوند مغزاستخوان انجام می شود، ۴۷ بخش پیوند و ۱۸ پیوند سلول های بنیادی ایجاد شده که زمینه صرفه جویی ۱٫۸ میلیاردی را فراهم کرده است.

هاشمی با اشاره به اینکه هزینه یک پیوند عضو در دنیا ۵۰۰ هزار دلار است، گفت: علی رغم تمام غوغاسالاری های انجام شده، پیوند کبد در ایران رایگان انجام می شود.

وزیر بهداشت تعداد پیوندهای کبد انجام شده در شیراز را ۵۵۰ مورد و در کشور بی نظیر عنوان و اضافه کرد: ایران همواره در تعداد پیوند با آمریکا در رقابت بوده و در سال های مختلف رتبه های اول یا دوم را داشته است.

او اضافه کرد: سالانه ۸۰۰ پیوند کبد و ۲۵۰۰ پیوند کلیه در کشور انجام می شود و به لحاظ اخلاق پزشکی باید گفت که ۵۷ درصد از کل پیوندها از بیماران مبتلا به مرگ مغزی بوده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروزی ۹۳ پیوند مهم در کشور انجام شده است، گفت: این موضوع در حالی است که تصور می شود در ایام نوروز بخش های پزشکی کشور تعطیل است حال آنکه امسال ما با ۶۰ درصد ظرفیت فعال بوده ایم.

هاشمی، ایجاد شورای عالی پیوند، مرکز پیوند، شبکه تامین اعضا و مرکز سلولهای بنیادی و بیمه شدن بیش از ۱۱ میلیون ایرانی را از دیگر افتخارات دولت تدبیر و امید دانست.

در سفر رئیس جمهوری به استان فارس، بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی ابوعلی سینا در شهر صدرا افتتاح شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها