حراج هواپیمای جِت طلاکاری «الویس پریسلی»

۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۹  /   /  کد خبر: 25077
حراج هواپیمای جِت طلاکاری «الویس پریسلی»

جِت شخصی متعلق به الویس پریسلی ستاره خوانندگی راک دهه هفتاد میلادی که به مدت ۳۵ سال در نیومکزیکو خاک می‌خورد دیروز در حراجی کالیفرنیا به خریداری ناشناس فروخته شد.

این هواپیما توسط شرکت حراجی جی دبلیو اس در کالیفرنیا به مبلغ ۴۳۰ هزار دلار چکش خورد. هنوز اطلاعات خریدار منتشر نشده و بریجیت کروز اعلام کرد که نمی‌تواند اطلاعاتی در مورد خریدار و برنامه وی برای این خرید منتشر کند.

طراحی داخلی این هواپیما از جمله طلاکاری‌ها و کارهای چوبی و فرش‌های قرمز و صندلی‌های مخمل قرمز آن توسط خود الویس پریسلی انجام شده است. البته این هواپیما با نام «لاکهید» در حال حاضر موتور نداشته و نیاز به بازسازی کامل دارد. این جت به الویس پریسلی و پدرش متعلق بود که مدت ۳۵ سال است در منطقه تارماک روزول ایالت نیومکزیکو آرام گرفته است.

الویس پریسلی هشتم ژانویه ۱۹۳۵ میلادی در توپِلو به دنیا آمد. در ۱۳ سالگی به همراه والدینش به ممفیس نقل مکان کرد. شروع شهرتش به خاطر کاور کردن آهنگ‌های ماندگار بزرگان موسیقی راک آمریکایی آفریقایی همچون «بیگ ماما تورنتون» و «آرتور کروداپ» بود.

آثار بسیار هیجانی و ماندگار، او را به یکی از تاثیرگذارترین خوانندگان قرن بیستم بدل کرد. برخی مورخان موسیقی او را طلیعه افول تبعیض نژادی می‌دانند. الویس در سال ۱۹۷۷ در شانزدهم آگوست و در ۴۲ سالگی درگذشت.

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها