جدیدترین اخبار
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶ کد خبر :246285

دستگیری ۱۲ مقام آلبانی به جرم دست داشتن در فساد مالی

دادستانی آلبانی با انتشار اعلامیه ای از دستگیری ۱۲ نفر از مقامات این کشور از جمله یک شهردار به جرم دست داشتن در فروش زمین های دولتی در نزدیکی دریا خبر داد.

به گزارش بازتاب از پایگاه های اینترنتی بالکان، در این اعلامیه نوشته شده که «لژا فران فروکای» شهردار و ۱۱مقام دیگر به سوء استفاده از مقام و جعل مدارک و اسناد متهم شده اند.
متهمین اسناد جعلی را برای زمین دولتی به مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع تهیه کردند و قصد فروش این زمین ها را به قیمت نمادین به خریداران داشتند.
مبارزه با فساد مالی از اولویت های آلبانی در روند مذاکرات این کشور برای پیوستن به اتحادیه اروپا است.
آلبانی که از سال ۲۰۰۹ میلادی ( ۱۳۸۷) به عضویت ناتو درآمد، اکنون مانند دیگر کشورهای منطقه برای عضویت در اتحادیه اروپا تلاش می کند ولی نمی تواند پیوستن به خانواده ۲۸ عضوی این اتحادیه را در آینده نزدیک امید داشته باشد.
این کشور در سال ۲۰۱۴ ( ۱۳۹۲) نامزد عضویت در اتحادیه اروپا شد و انجام اصلاحات در تمامی نهادهای دولتی بخصوص قوه قضائیه و نیز مبارزه با فساد مالی و گروه های جنایی سازمان یافته و تطبیق قوانین با استانداردهای اتحادیه اروپا از مهمترین شرایط برای انجام مذاکرات در این راستا است.
روند عضویت آلبانی در اتحادیه اروپا بخاطر که بحران های سیاسی و همکاری نکردن دولت سابق با گروه های سیاسی مخالف در این کشور از سال ۲۰۰۹ تا اواسط سال ۲۰۱۴ متوقف شد، اکنون بخاطر انجام اصلاحاتی در مسیر پیوستن به اتحادیه اروپا سرعت یافته است.
آلبانی به رغم دریافت وام از مؤسسه های مالی بین المللی با نرخ بیکاری نسبتا بالا، با معضلات اقتصادی مواجه است.
جمهوری آلبانی در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و با جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر عضو پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) و تنها عضو سازمان کنفرانس اسلامی در اروپاست.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad