شاخص‌های ضعیف اقتصاد آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵  /   /  کد خبر: 240
شاخص‌های ضعیف اقتصاد آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری

رویترز اعلام کرد: شاخص خرده فروشی و همچنین اوضاع تورم در آمریکا نشان می‌دهد اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست سال جاری رشد ضعیفی را تجربه کرده است.

 شاخص خرده فروشی در آمریکا در ماه مارس برای دومین ماه پیاپی کاهش یافت و برای نخستین بار طی یک سال گذشته نیز شاخص قیمت کالاها در آمریکا منفی شد که نشان دهنده رشد ضعیف اقتصاد این کشور در سه ماهه نخست سال جاری است.

اما با توجه بهبود اوضاع اشتغال در این کشور بعید است این آمارهای ضعیف تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره دلار در ماه ژوئن را تغییر دهد.

جورجی داکو، مدیر بخش شاخص های کلان اقتصادی موسسه آکسفورد نیویوک، معتقد است از منظر بانک مرکزی آمریکا، آنچه که مهم است روند کلی اقتصاد این کشور است که به نظر این بانک روند کنونی قابل قبول است چرا که بهبود اوضاع اشتغال به افزایش درآْمد مردم و افزایش اطمینان خرید مصرف کنندگان منجر شده و خواهد شد.

به گزارش وزارت بازرگانی آمریکا، خرده فروشی در این کشور پس از کاهش ۰٫۳ درصدی در ماه فوریه در ماه مارس نیز ۰٫۲ درصد کاهش داشته که کاهش این شاخص در ماه فوریه اولین و بیشترین کاهش این شاخص در سه سال گذشته محسوب می شود.

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها