سنایی تاکید کرد: توسعه روابط نخبگان و دانشگاهیان ایران و روسیه

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵  /   /  کد خبر: 2349
سنایی تاکید کرد: توسعه روابط نخبگان و دانشگاهیان ایران و روسیه

سفیر ایران در مسکو گفت: تعامل بین نخبگان ایرانی و روس با توجه به سطح همکاری دو کشور در حوزه‌های منطقه ای و جهانی از اهمیتی خاصی برخوردار است.

مهدی سنایی در اولین نشست از سلسله نشست‌های گفت‌وگوی بین کارشناسان ایرانی و روسی در مسکو با اشاره به روابط ایران و روسیه و این که این روابط در برگیرنده تمامی عوامل و فاکتورهای لازم برای توسعه همه جانبه است، تصریح کرد: اهمیت این قبیل برنامه‌ها و گفت‌وگوها از این جهت است که با توجه به تغییرات سریعی که در شرایط منطقه‌ای و جهانی در حال انجام شدن است و بر اساس آن ایران و روسیه در موضوعات مختلف منطقه‌ای و جهانی در رایزنی با یکدیگر می‌باشند، گفت‌وگوی بین نخبگان دو کشور اهمیت خاصی دارد.
وی تصریح کرد: باید به روابط ایران و روسیه از این دیدگاه نگاه کرد که این روابط از جنبه رسمی سطح بسیار بالایی را دارد و هر هفته هیات‌های فراوانی در سطوح رسمی به دو کشور سفر می کنند، اما در کنار این روابط رسمی احتیاج است که روابط غیر رسمی در قالب روابط بین نخبگان و دانشگاهیان و موسسات غیر دولتی دو کشور نیز توسعه یابد امری که شناخت متقابل مردم دو کشور را نیز افزایش خواهد داد.
به گفته وی این مذاکرات می توانند اطلاعات جامعی را در خصوص دیدگاه ایران و روسیه در موضوعات مهم روز در حوزه روندهای منطقه ای و بین المللی را در اختیار نخبگان دو کشور قرار داده و عامل تبادل داده ها و نقاط نظر نخبگان دو کشور شوند.
گفت‌وگوهای کارشناسان ایرانی و روسی در مسکو و به دعوت کلوب «والدای» و با همکاری سفارت جمهوری اسلامی در مسکو آغاز شد.
در اولین نشست از سلسله نشست های گفتگوی بین کارشناسان ایرانی و روسی فیودر لوکیانوف رییس شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه و کاظم سجاد پور رییس مرکز آموزش و تحقیقات راهبردی وزارت امور خارجه و اساتید دانشگاه های دو کشور حضور داشتند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها