جدیدترین اخبار
۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷ کد خبر :229200

واکنش‌ها به درگیری پلیس و دراویش

اتفاقات تلخ دوشنبه شب در خیابان پاسداران تهران و درگیری شدید میان نیرو‌های امنیتی و دراویش گنابادی واکنش‌های فراوانی در میان فعالان سیاسی، نمایندگان مجلس و فضای مجازی داشته است. امروز مجلس شورای اسلامی در این باره جلسه غیر علنی تشکیل داد و وزرای اطلاعات و کشور به دولت گزارش دادند.

به گزارش فرارو، دوشنبه شب در خیابان پاسداران تهران تجمع اعتراضی دراویش گنابادی برای بازداشت یکی از اعضای این گروه مقابل کلانتری ۱۰۲ به خشونت کشیده شد. این درگیری‌ها ابتدا از مقابل کلانتری آغاز شد، اما پس از آن به گلستان هفتم محل زندگی اقامت نورعلی تابنده رهبر دروایش گنابادی کشیده شد. درگیری‌های آنقدر شدید بود که تا بامداد روز سه شنبه ادامه یافت.

نهایتا اتفاقات دوشنبه شب و بامداد سه شنبه بسیار تلخ به پایان رسید. سه نیروی پلیس در میانه درگیری‌ها توسط یک دستگاه اتوبوس زیر گرفته شدند و جان خود را از دست دادند. در این حمله تعدادی از نیرو‌های پلیس نیز زخمی شدند.

اما پس از آن براساس گزارش‌ها در ساعتی پس از نیمه شب با ادامه درگیری‌ها در حمله یک دستگاه خودرو سمند یک نیروی بسیجی نیز زیر گرفته شد و جان باخت.

به این ترتیب در دوشنبه شب خونین گلستان هفتم ۴ نیروی امنیتی به شهادت رسیدند، تعداد زیادی زخمی شدند و بر اساس گزارش‌ها تعدادی از دراویش نیز آسیب دیدند. برخی ادعا‌ها حاکی از آن سه تن از دراویش نیز کشته شده اند که این ادعا امروز تکذیب شده است. پلیس می‌گوید در جریان درگیری‌های دوشنبه شب ۳۰۰ نفر از جمله راننده اتوبوس و سمند را بازداشت کرده است.

این درگیری با واکنش‌های فراوانی از جانب سیاستمداران مردم در فضای مجازی روبه رو شده است. اختلاف نظر‌هایی در این باره وجود دارد عده‌ای خشونت‌ها را از ج