نخستین شهر سلولی ایران ساخته می‌شود

۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۴  /   /  کد خبر: 22098
نخستین شهر سلولی ایران ساخته می‌شود

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ساخت نخستین شهر سلولی ایران خبر داد.

امیر علی حمیدیه در همایش کاربردی سلول‌های بنیادی در پزشکی با اشاره به اینکه آرزوی بشر برای افزایش طول عمر با بازسازی سلول‌ها امکان‌پذیر است، اظهار داشت: ایران در حوزه سلول‌های بنیادی در سال ۲۰۱۶ به رتبه ۲۰ رسید و در منطقه نیز در رتبه دوم قرار داریم.

حمیدیه ادامه داد: بطوریکه هم اکنون از ترکیه در زمینه دانش سلول‌های بنیادی بسیار جلوتر هستیم و حتی در سال ۲۰۱۶ نیز از رژیم اشغالگر اسرائیل نیز در سلول‌های بنیادی پیشی گرفتیم ولی باید کارآزمایی ما در سلول های بنیادی بیشتر شود.

وی با تشریح اقدامات متعدد ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به برخی تندروی‌ها در این حوزه  که در گذشته صورت پذیرفت و در نتیجه باعث کندروی‌هایی شد، بر ایجاد یک نظام منظم در زمینه سلول‌های بنیادی تاکید کرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست  جمهوری همچنین از ساخت نخستین شهر سلولی ایران در حوزه دانش سلول‌های بنیادی در کشور خبر داد و افزود: در این شهر سلولی که مشابه شهر سلولی در آمریکا خواهد بود اما در ابعاد کوچکتر؛ این شهر سلولی را در دانشگاه خوارزمی البرز تاسیس خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها