جدیدترین اخبار
۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵ کد خبر :206970

ادعــــــــــــای مسئـــولانه

«بی‌قانونی در پسران بعضی از همین آقایانی است که امروز از شما حمایت می‌کنند…» این جملات و اظهارات قبل و بعد از آن از سوی محمود احمدی‌نژاد در مناظره معروف انتخاباتی سال ۸۸ آتشی در کشور به پا کرد که خاموش کردن آن مدت‌ها انرژی مادی و معنوی کشور را به خاکستر بدل کرد.

احمدی‌نژاد در آن مناظره ادعاهای دیگر خود را این‌گونه مطرح کرد: آقای صفایی‌فراهانی مدیر دولت شماست. از دولت شما پولدار شده. فهرست بلندی است. من نمی‌خواهم اینجا اسم ببرم شما می‌گویید میلیادر شدند. پسرهای آقای هاشمی چه‌کار می‌کنند در کشور؟ کدام یک از وزرای بنده در دوره وزارتشان میلیاردر شدند یا رانتی را خوردند یا ملکی را گرفتند؟

وی ادامه داد: آقای موسوی من دوست دارم شما را، این چه نحوه هزینه کردن است؟ از کجا می‌آید؟ یک مورد رشت‌الکتریک بدون هیچ مزایده‌ای دادند به دوستان جناب آقای کرباسچی، همسر آقای کرباسچی و همسر آقای قبه. کارخانه را از بیخ تراشیدند زمینش را بفروشند و ده‌ها مورد اینطور. ۴۰۰ هکتار زمین در هرمزگان گرفتند. مردم برای دو هکتار و اینکه چهار تا جوان بتوانند بروند سرکار لنگند.

البته در همان مناظره به احمدی‌نژاد اینگونه پاسخ داده شد که اینکه از کسی که قدرت دفاع از خود را ندارد نام ببرد جرم است.

این جرم همان است که سخنگوی قوه قضاییه در بهمن ۹۴ آن را اینگونه توصیف کرده است: اگر از سوی مسئولان عالی‌رتبه سخنی به طور مبهم و کلی گفته شود صحیح نیست و اخلاقا هم زمانی که مسئولی به صورت کلی حرفی بزند که ذهن مردم به جاهای گوناگون برود، باعث تشویش اذهان عمومی شده که اگر این اتفاق بیفتد جرم است.

نکته‌ای که در آن مناظره مشخص شد دقیقا همان بی‌اخلاقی است که از دوران “محمود” به یادگار ماند و هر روز ابعاد پیچیده‌تری به خود گرفت. ادعاهایی که مدعی