بورس با رشد ۲۱۴ واحدی به استقبال انتخابات رفت

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹  /   /  کد خبر: 18433
بورس با رشد ۲۱۴ واحدی به استقبال انتخابات رفت

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) در آخرین روز کاری هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۱۴ واحد رشد کرد و در جایگاه ۸۰ هزار و ۳۴۴ واحدی ایستاد.شاخص بورس با رشد قابل توجهی به کار خود پایان داد اما فعالان بازار سرمایه، همچنان احتیاط پیشه کردند زیرا حجم معاملات همانند دیروز پایین بود.
بیشتر معاملات امروز بازار برای سهام شرکت های بزرگ بود و شرکت های کوچک که معمولا سهامداران خرد روی آنها معامله می کنند، حجم معاملات اندکی را تجربه کردند.
در معاملات امروز، ۹۲۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۸۲۶ میلیارد ریال در ۵۶ هزار و ۱۵۷ نوبت خرید و فروش شد.
شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز با رشد قیمت همراه بودند. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۷۳ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۲۳ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۸ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۵۹ واحد، شاخص بازار اول ۹۱ واحد و شاخص بازار دوم ۸۰۹ واحد بالا رفت.
نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، فارس(هلدینگ خلیج فارس)، رانفور (خدمات انفورماتیک)، همراه (ارتباطات سیار ایران) و خساپا (سایپا) امروز با رشد خود بیشترین تاثیر را در رشد شاخص دارا بودند، اما فولاد (فولاد مبارکه) و پارسان (نفت و گاز پارسیان) با بیشترین تاثیر منفی، مانع رشد بیشتر شاخص شدند.

** فرابورس
مبادلات فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته به لحاظ حجم و ارزش با رشد نسبی روبور شد ؛به گونه ‌ای که بیش از ۲۲۱ میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس ایران مبادله شد که بیش از نیمی از حجم کل معاملات به بازارهای اول و دوم اختصاص یافت.
در این ۲ بازار شاهد دادوستد ۱۲۰ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۲۹۴ میلیارد ریال بودیم.
نمادهای «حکمت» و «اپرداز» به ترتیب بالاترین میزان حجم و ارزش را در بازار اول و دوم به همراه داشتند.
آیفکس (شاخص فرابورس) با کاهش نیم واحدی در ارتفاع ۹۱۵ واحدی قرار گرفت.
نماد معاملاتی شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، پالایش نفت شیراز و بیمه پاسارگاد بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه آیفکس (شاخص فرابورس) داشتند.
در مقابل نیز نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت لاوان و آتیه داده پرداز با معاملات مثبت خود مانع از افت بیشتر شاخص شدند.
در تابلو اوراق با درآمد ثابت بیش از یک میلیون ورقه نقل‌وانتقال یافت که حدود یک هزار و ۹۰ میلیارد ریال ارزش داشت.
در معاملات امروز اوراق تسهیلات مسکن (تسه) ۵۳ هزار اوراق تسه به ارزش حدود ۴۰ میلیارد ریال مبادله شد که اوراق تسه بهمن‌ماه ۹۵ با خریدوفروش ۱۳ هزار و ۷۳۸ ورقه به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این میان به دست آوردند.
اوراق تسهیلات مسکن در دامنه قیمتی ۷۱۶ هزار تا ۷۶۱ هزار ریال خرید و فروش شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها