رایزنی ظریف با رئیس پارلمان گرجستان

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹  /   /  کد خبر: 1723
رایزنی ظریف با رئیس پارلمان گرجستان

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان با ایراکلی کوباخیدزه رئیس پارلمان گرجستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس پارلمان گرجستان ضمن خوش آمدگویی به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، بر افزایش مناسبات پارلمانی، سیاسی و اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به دعوت از  لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای دیدار از گرجستان ابراز امیدواری کرد که این دیدار در سال‌جاری انجام شود.

محمد جواد ظریف نیز با ابلاغ سلام گرم دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی،  بر افزایش مناسبات پارلمان های ایران و گرجستان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به افزایش دیدار ایرانی‌ها از  گرجستان همچنین بر لزوم تشویق و ترغیب گرجی‌ها برای دیدار از کشور زیبای ایران تاکید کرد و گفت : افزایش گردشگر و تبادلات مردمی منجر به افزایش همکاری‌های تجاری و اقتصادی و فرهنگی میان  دو کشور خواهد شد و لازم است به موازات آن تسهیلات غذایی و بسته‌های حلال و ایجاد تسهیلات بیشتر در مبادی ورودی و خروجی گرجستان برای ایرانی‌ها تدارک دیده شود و حفظ شان ایرانیان بویژه زنان مسلمان ایرانی مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه طرفین در خصوص زمینه های همکاری و افزایش مناسبات دو کشور در حوزه‌های تجاری، اقتصادی، سرمایه‌گذاری، علمی و دانشگاه نیز گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها