مراسم نکوداشت آیت‌الله احمدی برگزار می‌شود

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶  /   /  کد خبر: 1691
مراسم نکوداشت آیت‌الله احمدی برگزار می‌شود

مراسم نکوداشت آیت‌الله احمد احمدی با بیش از ۷۰ سال فعالیت علمی که به عنوان فیلسوف و دانشمند در علوم انسانی شناخته می‌شود، برگزار می‌شود.

فاضل عبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بیان داشت: به منظور تکریم و بزرگداشت بزرگان علم و فرهنگ استان که در گستره استانی و ملی تأثیر عمیق فرهنگی و اجتماعی دارند، طرح نکوداشت مفاخری که یک عمر فعالیت فرهنگی و علمی داشته و هم‌ اکنون نیز به فعالیت ادامه می‌دهند، در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در دو دوره گذشته برای ۴ شخصیت علمی و ادبی آیین نکوداشت برپا شده است،  افزود: از اساتید اذکایی و ذکاوتی در حوزه تحقیق و پژوهش و نویسندگی در اردیبهشت سال ۹۴ و اساتید محقق و میری در حوزه شعر و ادب در اردیبهشت سال ۹۵ در این آیین تجلیل شده است.

عبادی با تأکید بر اینکه این سیاست فرهنگی در شهرستان‌های استان برای نکوداشت مفاخر محلی و شهرستانی نیز انجام شده است، گفت: آیت‌الله احمد احمدی از مفاخر ملی ما در حوزه و دانشگاه است که به عنوان فیلسوف و دانشمند در علوم انسانی شناخته می‌شوند، وی زاده روستای کهکدان ملایر و مایه فخر و مباهات استان ما است و امیدواریم این آیین گوشه کوچکی از ۷۰ سال فعالیت علمی ایشان را به جوانان و عموم علاقه‌مندان معرفی کند.

وی با اشاره به سوابق علمی آیت‌الله احمدی ادامه داد: احمد احمدی که دکترای فلسفه در رشته فلسفه غرب از دانشگاه تهران دارد؛ سال‌ها در حوزه علمیه قم از محضر آیات عظام بروجردی، محقق‌داماد، نجفی مرعشی و امام خمینی بهره برده است، وی ۲۰ سال در محضر علامه طباطبایی اسفار، شفا و تفسیر را فرا گرفته است، سوابق احمدی در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها که هم‌اکنون ریاست آن را بر عهده دارد، به روشنی و درخشانی نشان از پرکاری، وقت‌شناسی و علم و عمل ایشان است.

 آیین نکوداشت آیت‌الله احمد احمدی در روز پنج‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه جاری از ساعت ۱۶ در مجتمع فرهنگی- هنری بوعلی‌سینای همدان برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها