حدود ۲ هزار تخت بیمارستانی افزوده شد

۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷  /   /  کد خبر: 1613
حدود ۲ هزار تخت بیمارستانی افزوده شد

معاون وزیر راه وشهرسازی اعلام کرد: سال گذشته ۲۵ دستگاه بیمارستان با حدود ۲ هزار تخت به بهره برداری رسید و براساس برنامه ریزی تا هفته دولت ۱۰ دستگاه بیمارستان دیگر در کشور افتتاح می شود. محمد جعفر علیزاده افزود: حدود ۲ هزار تخت در سال ۹۵ با بهره برداری از ۲۵ دستگاه بیمارستان به مجموع تخت های بیمارستانی با بودجه پنج هزار میلیارد ریالی (۵۰۰ میلیارد تومان) افزوده شد.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی اضافه کرد: شمار دیگری بیمارستان نیز تا پایان دولت یازدهم در دست افتتاح قرار دارند.
وی گفت: سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی علاوه بر آنکه از محل پیوست قانون بودجه و از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده، چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث بیمارستان‌ها دریافت کرد، افزود: براساس برنامه از ابتدای سال ۹۵ سرعت بخشیدن در مقوله ساخت بیمارستان‌ها، در دستور کار قرار گرفت تا در اکثر نقاط کشور از مناطق محروم گرفته تا استان تهران بتوان پروژه های بیمارستانی را اجرا و افتتاح کرد.
علیزاده یادآورشد: تاکنون در استان‌های مازندران، گیلان، کردستان، آذربایجان غربی( شهرستان بوکان)، لرستان (الیگودرز) و چهار بیمارستان در جنوب و شمال کرمان افتتاح شده و در استان خراسان جنوبی ( فردوس) بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی ساخته شد و در استان کرمانشاه ( اسلام آباد غرب) نیز بیمارستانی با ۱۳۰ تختخواب به بهره‌برداری رسید.
علیزاده گفت: سال ۹۵، بیمارستان تخصصی پاکدشت ورامین با جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزارنفر و شهرستان رباط کریم با حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، بیمارستان ۹۸ تختخوابی تحویل شد.
علیزاده ضمن تشریح اولویت‌های امسال توسط سازمان مجری، گفت: عملکرد سازمان برای سال ۹۶ به تصویب بودجه، وابسته است و برای سال ۹۶ نیز اعتبار خوبی تخصیص داده‌اند.
وی گفت: ۶ هزار میلیارد ریال از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده بودجه‌ای است که برای ساخت بیمارستان در سال ۹۶ برای این سازمان در نظر گرفته شده که نسبت به سال ۹۵ بالغ بر یک هزار میلیارد ریال افزایش دارد و به همین دلیل نیز احداث بیمارستان‌ها و تحویل آنها سرعت بیشتری خواهد گرفت.
سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی یکی از زیر مجموعه های وزارت راه و شهرسازی است که هرگونه اماکن عمومی از جمله بیمارستان، استادیویم، دانشگاه ها و ساختمان های دستگاه های اجرایی را در کشور بر عهده دارد تا پس از تکمیل به دستگاه های بهره بردار تحویل دهد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها