جدیدترین اخبار
۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸ سیاسی کد خبر :157157

رمزگشایی نامه هوشمندانه«حاج قاسم» به رهبر انقلاب

در پی پیروزی تاریخ ساز جبهه مقاومت اسلامی بر فتنه تروریسم تکفیری و پایان یافتن سیطره داعش که با پایین کشیدن پرچم این گروه آمریکایی – صهیونیستی در «ابوکمال» رقم خورد؛ «سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیام مهمی به محضر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) منتشر کرد که حاوی نکات مهم و قابل توجهی بود؛ موضوعاتی که مشی وحدت خواهانه و رویکرد وحدت گرایانه این شخصیت را بیش از پیش نمایان می کند.

به گزارش تابناک، او که پیش تر نیز بارها نشان داده به خوبی درک کرده افتراق و جدایی در کشور و عدم وجود وحدت آسیب های زیادی را وارد خواهد کرد؛ بلاهایی که نظایر آن به خوبی در عراق و سوریه درک کرده و به عینه دیده است؛ لذا تلاش دارد تا از کوچک ترین فرصت برای وحدت هرچه بیشتر آحاد جامعه بهره بگیرد و مانع هرگونه تفرقه و یا افتراق بین بخش های مختلف جامعه و همچنین مسئولان و جریانات سیاسی شود.

سردار سلیمانی در نامه اش به خوبی اشاره می کند که فتنه خطرناک و مسموم داعش، با هدف آتش افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یکدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید. حرکت خبیثانه ای که تحت نام “حکومت اسلامی عراق و شام” در همان ماه های اولیه موفق شد با اغفال دهها هزار جوان مسلمان دو کشور ، بسیار اثر گذار و سرنوشت ساز عالم اسلامی “عراق” و “سوریه” را دچار بحران بسیار خطرناکی کند و صد ها هزار کیلومتر مربع از اراضی این کشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراکز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران کارگاه و کارخانه و زیرساخت های مهم این کشور ها از جمله، راهها، پل ها، پالایشگاهها، چاهها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گران بهای تاریخی و تمدن ملی آنها را با بمب گذاری از بین برده و یا سوزاندند.

او علاوه بر اشاره به خسارت های معنوی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی که از ناحیه گروه های تروریستی و تکفیری به ویژه داعش بر عراق و سوریه وارد شده است و تاکید دارد که اگر چه آمار خسارت های وارده قابل احصاء نیست، اما به خسارت های اقتصادی این تفکر خطرناک نیز اشاره دارد و تاکید می کند که بررسی های اولیه حاکی از وارد شدن خسارت پانصد میلیارد دلاراز ناحیه اقدامات داعش در عراق و سوریه است.

سرلشکر سلیمانی به جنایات بسیار دردناکی که بسیاری از آنها غیر قابل نمایش است در جریان حضور ۶ ساله داعش در عراق و سوریه اشاره دارد و به جنایاتی از قبیل: سربریدن کودکان یا پوست کندن زنده زنده مردان در مقابل خانواده های خود، به اسارت گرفتن دختران و زن های بی گناه و تجاوز به آنان، سوزاندن زنده زنده افراد و ذبح دسته جمعی صدها جوان. اشاره می کند؛ موضوعی که عمق فاجعه افتراق در جامعه را نمایان می کند.

او همچنین یاد آور می شود که «مردم مسلمان این کشورها متحیر از این طوفان مسموم, بخشی گرفتار خنجرهای برنده جنایتکاران تکفیری گردیدند و میلیون ها نفر دیگر خانه و کاشانه خود را رها کرده و آواره شهرها و کشورهای دیگر شدند. در این فتنه سیاه، هزاران مسجد و مراکز مقدس مسلمانان تخریب و یا ویران گردید و بعضاً مسجد را به همراه امام جماعت و نماز گزاران آن با هم منفجر نمودند. بیش از شش هزار جوان فریب خورده به نام دفاع از اسلام به صورت انتحاری با خودروهای پر از مواد منفجره خود را در میادین، مساجد، مدارس، حتی بیمارستانها و مراکز عمومی مسلمان ها منفجر کردند؛ که در نتیجه این اعمال جنایتکارانه ده ها هزار مرد، زن و کودک بی گناه به شهادت رسیدند. »

فرمانده نیروی قدس سپاه به نقش مستقیم آمریکایی ها در به وجود آوردن داعش اشاره می کند و می گوید: «تمامی این جنایت ها بنا به اعتراف عالی ترین مقام رسمی آمریکا که هم اکنون ریاست جمهوری این کشور را بر عهده دارد توسط رهبران و سازمان های مرتبط با آمریکا طراحی و اجرا گردیده است کما اینکه همچنان این روش توسط رهبران کنونی آمریکا در حال طراحی و اجرا است. »

بخش های طلایی نامه سرلشکر سلیمانی به سطور پایانی او باز می گردد که علیرغم اینکه همه او را هدایت کننده اصلی جبهه مقاومت علیه داعش می خوانند، او دوست ندارد این موفقیت تمام و کمال به پای او نوشته شود و به نقش همه بخش ها در خنثی سازی این توطئه اشاره کرده و گفته است: «آنچه پس از لطف خداوند سبحان و عنایت خاص رسول معظم اسلام (صل الله علیه و آله) و اهل بیت گرانقدرش باعث شکست این توطئه سیاه و خطرناک گردید، رهبری خردمندانه و هدایت های حکیمانه حضرت مستطاب عالی و مرجع عالیقدر حضرت آیت العظمی سیستانی بود که موجب بسیج کلیه امکانات برای مقابله با این طوفان مسموم گردید. »

او می گوید: «یقیناً پایداری دولت های عراق و سوریه و پایمردی ارتش ها و جوانان این دو کشور خصوصاً حشدالشعبی مقدس و دیگر جوانان مسلمان سایر کشورها با حضور مقتدرانه و محوری حزب الله به رهبری سید پر افتخار آن، جناب سید حسن نصرالله (حفظه الله تعالی )نقش تعیین کننده ای در به شکست کشاندن این حادثه خطرناک داشتند. قطعاً نقش ارزشمند ملت و دولت خدمتگذار جمهوری اسلامی خصوصاً ریاست محترم جمهوری اسلامی، مجلس، وزارت دفاع و سازمان های نظامی و انتظامی و امنیتی کشورمان در حمایت از دولت ها و ملت های کشورهای فوق الذکر قابل تقدیر است. »

فرمانده نیروی قدس سپاه به نقش ۶ کشور دیگر در خنثی سازی توطئه داعش و نابودی این جریان اشاره می کند و با نام بردن از تمامی مشارکت کنندگان در این خصوص می نویسد: «حقیر به عنوان سرباز مکلف شده از جانب حضرتعالی در این میدان، با اتمام عملیات آزادسازی ابوکمال آخرین قلعه داعش با پایین کشیدن پرچم این گروه آمریکایی – صهیونیستی و برافراشتن پرچم سوریه، پایان سیطره این شجره خبیثه ملعونه را اعلام می کنم و به نمایندگی از کلیه فرماندهان و مجاهدین گمنام این صحنه و هزاران شهید و جانباز مدافع حرم ایرانی، عراقی، سوریه ای، لبنانی، افغانستانی و پاکستانی که برای دفاع از جان و نوامیس مسلمانان و مقدسات آنان جان خود را فدا کردند این پیروزی بسیار بزرگ و سرنوشت ساز را به حضرت عالی و ملت بزرگوار ایران اسلامی و ملت های مظلوم عراق و سوریه و دیگر مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و پیشانی شکر را در مقابل پیشگاه خداوند قادر متعال به شکرانه این پیروزی بزرگ بر زمین می ساییم. »

اینکه علاوه بر رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، حاج قاسم سلیمانی به نقش رئیس جمهور، سید حسن نصرالله و کلیه فرماندهان و مجاهدین گمنام این صحنه و هزاران شهید و جانباز مدافع حرم ایرانی، عراقی، سوریه ای، لبنانی، افغانستانی و پاکستانی اشاره می کند، نشان می دهد؛ حاج قاسم هیچ علاقه ای ندارد صرفا این موفقیت بزرگ را به پای خود بنویسد، بلکه با رویکردی جامع نگرانه و وحدت خواهانه، از تمامی بخش های دخیل در این پیروزی به نیکی یاد می کند.

او آسیب هایی که عدم وحدت و افتراق در جامعه می تواند سر کشور بیاورد را به خوبی دیده و لمس کرده است، لذا تلاش دارد تا کوچکترین آسیبی از این ناحیه به کشور وارد نشود؛ هنوز یادمان نرفته او چند ماه پیش از تقسیم کردن جامعه به خودی و غیر خودی؛ بد حجاب و باحجاب و اصولگرا و اصلاح طلب به طور جدی انتقاد کرده بود و گفته بود کسانی که چنین رویکردی دارند؛ پس چه کسی را می خواهد برای کشور نگه دارند. اوج اقدام و تفکر وحدت خواهانه او هم در نامه اخیر به یک اهل تسنن به دلیل استفاده از خانه اش در جریان عملیات بوکمال به نمایش گذاشته شد. رویکردی که باید همه بخش های جامعه آن را سرلوحه اقداماتشان قرار دهند.

وبگردی

روی خط خبر

 • معمای «سکوت» جمنا /محمدتقی رهبر: فعلا اثری از جمنا دیده نمی شود
 • تکرار مخالفت ترامپ با اقدام اوباما در ماجرای مبادله زندانیان با ایران
 • ظریف: آمریکا از برخی اقلیت های سوریه به عنوان پیاده نظام خود استفاده ابزاری می کند
 • مثلث ارتجاع!
 • ورود ارتش سوریه به عفرین برای دفع حملات ترکیه
 • کروبی: آقای مطهری شاید خبری از برداشته شدن حصر دارند
 • رابطه دلار با ارزش پول ملی
 • هشدار بانک مرکزی درباره فروش ارزهای دیجیتالی
 • مونیخ؛ صحنه تقابل ایران- اسرائیل
 • یکی از مسافران احتمالی پرواز سقوط کرده تهران-یاسوج: من زنده‌ام!
 • تغییراتی که مجلس به نفع آموزش و پرورش در بودجه ۹۷ انجام داد
 • دزدی یک میلیون دلاری از زن هنرمند با تهدید چاقو
 • نبود رادار در فرودگاه یاسوج تکذیب شد
 • ظریف: پیشنهاد ایران درباره برجام گوش شنوایی نیافت
 • آیا طرح ترافیک در کشور‌های دیگر هم اجرا می‌شود؟
 • وزیر راه: ادعای نقص هواپیمای ATR قابل استناد نیست
 • توضیحی درباره سامانه تامین ارز تجار
 • پیوند مغز استخوان منتفی شده/بازیگری کمک بزرگی به من می‌کند/پیشنهادات بازی را می‌پذیرم
 • معاون اوباما: نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ را مدنظر دارم
 • کنسرت آنپلاگد «رضا یزدانی» برگزار می‌شود
 • تایید حکم متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی در دیوان عالی کشور؛ ۲۰ سال حبس
 • ممنوعیت تردد کامیون‌های فاقد معاینه فنی در تهران
 • احتمال اکران نوروزی فیلم کمدی «خرگیوش» با بازی جواد عزتی
 • منتظر سری جدید انیمیشن «پهلوانان» در نوروز ۹۷ باشید
 • اختصاص سود سهام صندوق فولاد برای پرداخت حقوق بازنشستگان
 • تعطیلی «هشتم ربیع‌ الاول» لغو می‌شود
 • مرگ تنباکویی در ایران
 • لاشه هواپیما پیدا نشده است
 • آمادگی کلوپ سافاری جنوب غرب کشور برای اعزام به منطقه حادثه هواپیما
 • دولت چین میزان ذخیره ارزی دلاری را افزایش داد