جدیدترین اخبار
۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳ کد خبر :153968

بزرگ‌ترین تهدید تروریستی تاریخ خنثی شد

همزمان با پایان کار داعش در کشورهای عراق و سوریه، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگویی با جام‌جم، بحران تروریسم منطقه‌ای را در مسیر حل و فصل نهایی عنوان کرد و در عین‌ حال تاکید کرد که با توجه به از بین رفتن یکی از ابزار‌های رژیم صهیونیستی برای ایجاد آشوب در منطقه، احتمال رفتار غیرمعقول از طرف آنها وجود دارد؛ هرچند هزینه رفتارهای شرورانه آنها بمراتب نسبت به گذشته بیشتر شده است.

علی شمخانی در این گفت‌وگو همچنین به اقدامات خصمانه عربستان سعودی در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این رویکرد ضدایرانی محدود به سال‌های اخیر نبوده و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی این روند با حمایت از صدام آغاز و با پشتیبانی از گروهک تروریستی منافقین و گروه‌های تروریستی در شمال غرب و جنوب شرق کشورمان ادامه داشته است.

وی با تشریح راهبردهای نادرست عربستان در لبنان، سوریه و یمن، راه‌حل از میان بردن اختلافات و کاهش تنش در منطقه را اصلاح رویکردهای اشتباه و جبران خطاهای گذشته دانست.

وی همچنین مسیر آغاز شده از سوی آمریکا در برجام را به معنای خروج سیاسی این کشور از توافق هسته‌ای عنوان کرد و از فروپاشی برجام در صورت تداوم مسیر فعلی آمریکا صحبت کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در آغاز این گفت‌وگو با تسلیت درگذشت جمعی از هموطنانمان در فاجعه زلزله اخیر در مناطق غربی کشور، با خانواده‌های مصیبت دیده‌گان ابراز همدردی کرد.

مشروح گفت‌وگوی جام‌جم با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی را در ادام