دو فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره لس آنجلس

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶  /   /  کد خبر: 15339
دو فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره لس آنجلس

فیلم‌های کوتاه «روتوش» و «دیدن» در بیست وچهارمین دوره جشنواره فیلم لس آنجلس با دیگر آثار راه یافته با این رویداد رقابت می‌کنند.بیست وچهارمین دوره جشنواره فیلم لس آنجلس به عنوان بزرگ‌ترین جشنواره از مجموعه جشنواره‌های فیلمی که در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار می شود.
این جشنواره از بزرگ‌ترین جشنواره فیلم در آمریکا نیز محسوب می شود که در این دوره دو فیلم کوتاه از ایران را در بخش مسابقه خود به رقابت می‌گذارند.
فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فیلم فجر و جایزه بزرگ جشنواره فیلم ترایبکا و معرفی به آکادمی اسکار را در کارنامه خود دارد.
«دیدن» به کارگردانی سهیل امیر شریفی نیز سیمرغ بلورین جشنواره جهانی فیلم فجر و چهار حضور بین‌المللی در جشنواره معتبر بین‌الملی را در کارنامه خود دارد.
از دیگر نقاط مشترک این دو فیلم کوتاه حضور سونیا سنجری به عنوان بازیگری اصلی و پویان شعله ور به عنوان تدوینگر و انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان تهیه کننده این دو فیلم است.
جشنواره فیلم لس آنجلس که برگزیدگان بخش انیمیشن، تجربی و داستانی کوتاه آن به آکادمی اسکار معرفی خواهند شد، از ۲۴ خرداد تا یکم تیر ماه (۱۴ تا ۲۲ ژوئن) در آمریکا برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها