جدیدترین اخبار
۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷ کد خبر :145238

بررسی عملكرد رئیس جدید سازمان ميراث فرهنگی

«من براي توديع و معارفه زياد به اين سالن (آمفي‌تئاتر سازمان ميراث فرهنگي) آمده‌ام. در صورتي كه در بعضي دستگاه‌ها يك بار براي چنين مراسمي در طول چهار سال شركت مي‌كنم، اما در اين سازمان چهارمين‌بار است از ابتداي دولت يازدهم براي مراسم توديع و معارفه شركت مي‌كنم.»

اين كنايه اسحاق جهانگيري به تغييرات مكرر مديران در سازمان ميراث فرهنگي در مراسم معارفه علي‌اصغر مونسان به عنوان چهارمين رييس اين سازمان در دوران رياست‌جمهوري روحاني، حرف دل بسياري از فعالان حوزه ميراث فرهنگي بود و هست. سازمان ميراث فرهنگي، كه بيش از هر چيز نياز به ثبات در مديريت دارد، سال‌هاست تبديل به حياط خلوت سياسيون شده است. هرچند مونسان در سخنراني مراسم معارفه‌اش، پاسخ جهانگيري را داد و گفت‌: «اميدواريم در چهار سال آينده براي برگزاري چنين مراسمي مزاحم آقاي جهانگيري نشويم.» اما سازمان ميراث فرهنگي با توجه به پيشينه‌اي كه در سال‌هاي اخير داشته، اميدي براي تداوم حضور مديران براي خود متصور نيست.

در روزهاي پرخبر ارديبهشت و همزمان با برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري، همانقدر كه بازار گمانه‌زني‌ها براي معرفي وزراي كابينه داغ بود، سخن از تغيير و تحولات در چيدمان هيات دولت هم بود. روحاني در دومين دوره مسووليت خود، بيشتر از سال ٩٢ با درخواست‌هاي فعالان حوزه زنان براي انتخاب وزير و معاونان زن در كابينه مواجه بود. اما با انتخاب‌هايي كه به مصلحت يا به اجبار، انجام داد، اعتراض‌هاي بسياري را به جان خريد. در جلسه روز يكشنبه ٢٢ مرد