جدیدترین اخبار
۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹ کد خبر :141914

دولت روحانی هیچ نقشی در موسسات مالی نداشته است

محمد موحدی ساوجی گفت: پرونده‌ای داریم که فردی آمده وعده پرداخت سود ۱۲۰ درصدی داده و با ۲۷ هزار نفر قرارداد امضا کرده، حالا که طرف ورشکست شده افرادی که پول داده‌اند می‌آیند جلوی استانداری تجمع می‌کنند.

اگر بخواهیم ریاست جمهوری روحانی را به دو دوره تقسیم کنیم قسمت اول سال‌هایی است که وزارت خارجه نقش اصلی را داشت و در قسمت دوم این وزارت اقتصاد بود که پس از برجام بیشترین حجم کاری را بر روی دوش خود احساس کرد، آنقدر که برای پست حساسی همچون مدیرکل حقوقی وزارتخانه ملاحظات جناحی نادیده گرفته شد و فرزند کوچک یکی از چهره‌های شاخص اصولگرا به ساختمان باب همایون آمد.

به گزارش ایلنا هر چند محمدعلی موحدی ساوجی خود را سیاسی نمی‌داند و دلیل حضور در این وزارتخانه را تخصص و تسلط بر حوزه‌های تعریف شده می‌داند. او دانش‌آموخته دکتری حقوق خصوصی دانشگاه تهران است. قریب ۱۶ سال در حوزه علمیه درس خوانده است و شاگرد فقهای بزرگی چون آیات عظام وحید خراسانی، میرزا جواد تبریزی و سیدمحمود شاهرودی بوده است. همچنین از سوی بانک جهانی به عنوان متخصص در حقوق اقتصادی معرفی شده است.
آیا با آیت‌الله موحدی ساوجی نسبتی دارید و یا فقط شباهت اسمی است؟

من آخرین فرزند پسر مرحوم ساوجی هستم
پس شما جزو ژن های خوب هستید؟

اتفاقا من از این اصطلاح و هجمه‌ای که بر این موضوع شد، بدم نیامد. چون ما خیلی مظلوم بودیم. خیلی از این آقازاده‌ها ظرفیت جایگاهی که امروز دارند را ندارند و فقط بر اساس رابطه، سمت گرفته‌اند. حالا برخی از آنها به سمت کارهای اقتصادی و