جدیدترین اخبار
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲ سیاسی کد خبر :139045

سردار سلامی: هر جنگ جدید در منطقه محو کامل رژیم صهیونیستی را به دنبال دارد

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مرزهای ایران نفوذناپذیرترین مرزهای عالم و محیط داخلی میهن اسلامی امن‌ترین در جهان است، گفت: گزینه نظامی حتی در تصور مقامات آمریکایی خطور نمی کند زیرا می دانند هر جنگ جدید در منطقه محو کامل رژیم صهیونیستی را به دنبال خواهد داشت.

سردار حسین سلامی امروز در مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بیان اینکه در سی و نهمین سال حرکت بعثت گونه انقلاب اسلامی، ملت بزرگ ایران بالنده تر، نیرومندتر و پرافتخارتر از هر زمانی علیه مظهر استکبار یعنی آمریکا فریاد می‌زنند، گفت: ۱۳ آبان سالروز تصرف لانه جاسوسی آمریکا که مرکز طراحی توطئه بازگشت مجدد آمریکا به سیطره سیاسی علیه ملت ایران بود به عنوان حماسه سیاسی بی‌نظیر در تاریخ حیات بشر نام گرفت.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بی‌نظیر خواندن شجاعت سیاسی امام راحل در حمایت از دانشجویان پیرو خط امام، ادامه داد: این حرکت برای همیشه تاریخ خط بطلان بر سیاست های سلطه طلبانه آمریکا کشید، انقلاب اسلامی ایران توانست برای اولین بار به شکلی واقعی و در عین حال نمادین نشان دهد که قدرت حقیقی ازآن خداست.

به گزارش ایسناوی افزود: آمریکای آنروز بی بدیل ترین قدرت تاریخ بشر بود که حتی تصور مواجه با آن در خیال ها خطور نمی کرد و اشغال سفارت آمریکا در آن ایام نشان از غلبه ای شگفت بر یک امپراتوری داشت.

سلامی با بیان اینکه پس از آن آمریکایی ها همه تلاش خود را بکار بستند که مانع ظهور جمهوری اسلامی ایران به عنوان قطب قدرت در جهان شوند، اضافه کرد: آنها در جنگ جهانی ۸ ساله تمام قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی خود را در حمایت از صدام بکار بستند؛ همه را بسیج کردند تا نشان دهند که با مدل حاکمیت دینی نمی توان در مقابل نظم جهانی آنها ایستادگی کرد و نظریه حکومت دینی نمی تواند تحقق یابد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: دشمن تا به امروز تمام استعداد خود و متحدینش را برای جدا کردن ملت از ادامه مسیر انقلاب به کار گرفته است تا ثابت کند ملت ایران از انقلاب اسلامی پشیمان می شوند و با ولایت زاویه می گیرند، آنها نمی خواستند این ملت هویت دینی از دست رفته تاریخی خود را بازیابی کند و غربی سازی فرهنگ، سیاست و اقتصاد را در دستور کار داشتند.

وی با تصریح بر اینکه آمریکایی ها از زمان اشغال لانه جاسوسی همه تلاش خود را بکار بسته و حتی لحظه ای از طراحی و اعمال توطئه بر علیه ملت ایران کوتاهی نکردند، گفت: استقامت، ثبات قدم، پایداری، صبر، شکیبایی، توکل، توسل و وحدت، واژه های عینی و معناداری هستند که رفتار ملت ایران را مقابل آمریکا طی این ۴۰ سال شکل داده و منزلت امروز نظام ما در مختصات سیاسی عالم نتیجه آن است.

سلامی ادامه داد: جنگ نظامی، تهاجم فرهنگی، ارعاب نظامی و … مولفه های تهدیدی بود که سال ها اعمال شد امام امروز شاهدیم هرآنچه توطئه کردند به خودشان بازگشته است و اثبات شد اگر یک ملت رهبری مدبر و آرمانی بزرگ داشته باشد هرگز شکست نمی خورد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در طول انقلاب از دو رهبر حکیم، ژرف نگر، شجاع، انقلابی و دارای تدبیر حکومت داری و سیاست‌ورز بهره‌مند بوده است که این نظام مقدس را همانند کشتی بانی در امواج متلاطم به سمت فلاح پیش برده‌اند.

وی با بیان اینکه در ۳۹ سال جهاد کبیر ملت ایران مقابل آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان آنان یک برگ پیروزی برای دشمن ثبت نشده است، اضافه کرد: در طول این زمان قدرت بزرگترین دشمنان ما تحلیل رفته و ذخایر عقل استراتژیک آنها پایان یافته است، دشمنی که هرچه اندیشید، منافعش را انقلاب اسلامی برد؛ و این هنر مدیریت رهبر انقلاب است که نتیجه عمل دشمن به سود اسلام تمام می شود.

**مرزهای ما نفوذناپذیرترین مرزهای عالم هستند/ ایران تکیه گاه امنیت و آرامش مسلمانان عالم

سلامی با اشاره به اینکه ملت ایران در پرتوی رهبری ولی فقیه توانسته است در سخت‌ترین میدان های جنگ بسوی قله های پیشرفت، امنیت، آزادی و کرامت حرکت کند، گفت: امروز تمامیت ارضی کشور کاملا تثبیت شده است و مرزهای ما نفوذناپذیرترین مرزهای عالم و محیط داخلی میهن اسلامی امن‌ترین در جهان است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در عصر تهدیدهای بزرگ که ۳۶۰ درجه محیط پیرامونی کشور را ناامنی احاطه کرده است، ما در ایمنی و امنیت و در عین توانایی زندگی میگذرانیم و به تکیه گاه امنیت، آزادی، آرامش و عزت مسلمانان عالم تبدیل شده ایم.

وی افزود: نبرد را دوش به دوش و بی واهمه با دشمنان پیش بردیم و جنگ را از قلب سرزمینمان به هزاران کیلومتر آنسوی مرزها کشاندیم، امروز خورشید قدرت دشمن به غروب خود نزدیک و بساط تسلط سیاسی آمریکا از منطقه جمع شده است، و جهاد لباس عزتی است که خداوند امروز بر تن مسلمانان پوشانده است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تحولات منطقه، ادامه داد: امروز آمریکا در حاشیه سیاست های مربوط به سوریه، لبنان و عراق قرار گرفته است، آنها در اهدافشان ناکام مانده اند؛ در پی توسعه رژیم صهیونیستی بودند لکن مجبور به چند صد کیلومتر دیوارکشی اطراف آن شده‌اند و ما امروز شاهد زندانی در شرق مدیترانه به نام اسرائیل هستیم.

**امروز در میدان تحولات سیاسی، قدرت نقش‌آفرین منطقه، نظام جمهوری اسلامی است

سلامی با تصریح بر اینکه امروز در میدان تحولات سیاسی، قدرت نقش‌آفرین منطقه، نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: امروز ما از شمال دریای سرخ تا شرق مدیترانه در هر نقطه ای مقابل تجاوزگر ایستاده ایم؛ پیروزی های حزب الله تا ارتش و نیروهای مردمی سوریه و عراق و ناکام ماندن این توطئه اخیر در کردستان عراق الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران است، در یمن قدرتی که ایستاده اسلام و انقلاب است و شاهدیم که در بحرین و نقاط مختلف دیگر مقاومت مسلمانان رو به رشد و در مقابل، دشمن رو به زوال است.

**گزینه نظامی حتی در تصور مقامات آمریکایی خطور نمی کند

وی تصریح کرد: امروز گزینه نظامی حتی در تصور مقامات آمریکایی خطور نمی کند زیرا می دانند هر جنگ جدید در منطقه محو کامل رژیم صهیونیستی را به دنبال خواهد داشت؛ اگر موتور محرک جهاد با تمام قدرت حرکت کند نقشه های سیاسی جهان تغییر خواهد کرد و دیگر نامی از رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اگر جنگ جدیدی در منطقه رخ دهد نیروها و سیاست های آمریکایی باید منطقه را ترک کنند، عنوان کرد: کنار گذاشتن گزینه نظامی در دستور کار آمریکا قرار دارد.

**هرکه از موشک های ایران اسلامی می ترسد با ما دشمنی نکند/ آنها که سلاح هسته ای را به کار گرفته اند باید خلع سلاح شوند

سلامی تصریح کرد: آمریکا می خواهد همه را خلع سلاح کند و خود مسلح باشد تا با نیروی نابرابر اراده سیاسی خود را حاکم کند؛ هرکه از موشک های ایران اسلامی می ترسد و می خواهد امن بماند با ما دشمنی نکند، ما هرگز خود را در برابر دشمن تهدیدگر خلع سلاح نمی کنیم، آنها که سلاح هسته ای را به کار گرفته اند باید خلع سلاح شوند

وی افزود: تصور اینکه جمهوری اسلامی قدرت بازدارنده خود را کنار بگذارد رویایی کودکانه است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها امروز سپاه پاسداران را نقطه تمرکز خود قرار داده اند؛ این یک توطئه است برای اینکه ملت ایران را از سپاه جدا کنند و برای رفع مشکلات ملت را در مقابل سپاه قرار دهند؛ آنها نمی دانند سپاه نیرویی محصور در پادگان نیست بلکه روحی توزیع شده در بطن جامعه ایران و پیش
مرگ ملت است؛ آمریکایی ها بدانند ملت و سپاه یکی هستند.

سلامی با اشاره به اینکه دشمن بی تدبیر در آخرین اظهار نظرش چند خطای راهبردی داشت، عنوان کرد: دشمن نشان داد به شدت از ظهور جمهوری اسلامی به عنوان قدرت بزرگ در عالم که علیه نظم ناعادلانه آنها عمل می کند، هراسان است؛ آنها ملت ایران را تروریسم نامیدند این یک خطای برگ بود؛ از طرفی خود را دوستدار ملت می نامند و از سوی دیگر ملت ایران را تروریسم معرفی می کنند.

**دوران آمریکا تمام شده است/ قرن جدید قرن ظهور اسلام است

وی افزود: خطای دیگر دشمن تحریف جغرافیای سیاسی ملت ایران بود که موجب وحدت و هماهنگی گسترده در کشور شد؛ دیگر دوران آمریکا تمام شده و قرن جدید قرن ظهور اسلام است، امروز همه ارکان قدرت ملی ما قوی است، ما هرگز بر اساس برجام برنامه ملی زندگیمان را تنظیم نکرده ایم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: زمان آنکه آمریکا عطسه کند، جهان طوفانی شود سرآمده امروز در ایران عطسه ای شود، آمریکا تغییر می کند.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • ترامپ: عکس‌های کودکانی در قفس در دوران اوباما را به یاد بیاوررید
 • زنگ ورزش مدارس پایتخت دوشنبه تعطیل است
 • پراید، ۲۰۶ و چند تا ماشین چینی
 • تهدید اسرائیل و آمریکا در صورت شراکت ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
 • یکشنبه سیاه بورس تهران!
 • محکومیت‌های صادره در مورد اسفندیار رحیم مشایی تایید شد
 • حسینی کیا، نماینده مجلس: مذاکره با تلگرام کاری بود که نظام انجام داد/ در اين مذاکرات تخلفی نشد
 • «گریفیتس» از گروههای یمنی خواست که به آتش بس پایبند باشند
 • معترضان بلژیکی با پلیس درگیر شدند
 • تظاهرات گسترده مردم بلژیک در پایتخت به درگیری با پلیس کشیده شد
 • هوای تهران برای همه ناسالم می‌شود
 • امکان استعلام ممنوع الخروجی از طریق مراجعه افراد به پلیس مهاجرت
 • بودجه صدا و سیما نباید صرف کارهای ضعیف شود
 • پیش تولید سریال «حضرت موسی (ع)» آغاز شد/ نهایی شدن نگارش ۴۴ قسمت
 • مجموعه داستان‌ «سردی» نقد و بررسی می‌شود
 • کتاب «زیبایی‌شناسی هالیوود» چاپ شد
 • تقاضا برای نفت اوپک در سال ۲۰۱۹ کاهش می‌یابد
 • کمیسیون صنایع با ارجاع پرونده آذری جهرمی به قوه قضائیه مخالفت کرد
 • پزشکیان: از نامه نمایندگان اصلاح طلب به رهبری برای برگزاری همه‌پرسی اطلاعی ندارم
 • چرا تحرکات اخیر «رضا پهلوی» یادآور حمله آمریکا به عراق است!؟
 • پنجمین حراج شب یلدای بامیلو برگزار می‌شود
 • روند نزولی قیمت یورو پس از قله ۲۲ هزار تومانی
 • خبر منصوب به خبرگزاری فارس تکذیب شد/تخریب صنعت قطعه سازی بازی در زمین دشمن است
 • ۳ هزار ویلچر به‌عنوان هدیه مقام معظم رهبری تقدیم معلولان مناطق محروم می‌شود
 • فعالیت در متروی تهران- پرند سرعت می گیرد
 • حسام الدین آشنا خبر برکناری داماد روحانی را تایید یا تکذیب نکرد: از روابط عمومی ریاست جمهوری بپرسید
 • احمدی نژاد تکثیر می شود؟ / ناصر ایمانی: احمدی نژاد تایید صلاحیت نمی شود اما زمینه ظهور بی نام و نشان ها را فراهم می کند
 • معرفی ۳ نفر برای عضویت در شورای فنی شهرداری تهران
 • ارائه جدول بهای خدمات در سیاست های بودجه سال ۹۸
 • الزام شهرداری به اختصاص نیمی از پست‌های مدیریتی به زنان و جوانان
 • Ad