جدیدترین اخبار
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹ کد خبر :138241

جایگاه جهانی ایران در حوزه جراحی زانو و مفاصل

دبیر پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی، گفت: ایران از نظر دانش پزشکی و درمان جراحی زانو و مفاصل، در سطح بالایی بالایی قرار دارد.
به گزارش  مهر، دکتر حمیدرضا یزدی در ارتباط با محورهای اصلی پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی اظهار داشت: محورهای اصلی این کنگره پیرامون تعویض مفصل زانو و تشخیص، درمان آسیب های زانو است همچنین سایر آسیب های ورزشی از قبیل آسیب مفاصل شانه، لگن و مچ پا نیز مطرح خواهد شد.

وی افزود: این کنگره هر دو سال یکبار برگزار می شود و امسال در جزیره کیش در اواخر بهمن ۹۶(۱۴ تا ۱۷فوریه ۲۰۱۸) با حضور تعداد قابل توجهی از مهمان های خارجی از کشورهایی همچون آمریکا، آلمان، اتریش، انگلستان، فرانسه، ترکیه، هند، کره، ژاپن و حوزه خلیج فارس برگزار می شود.

دبیر پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی گفت: در این گنگره جدیدترین مطالب روز دنیا در حوزه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی به صورت سخنرانی و کارگاه های آموزشی با مدیریت سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار می شود.

یزدی با بیان اینکه امسال کنگره با توجه به موقعیت زمانی و بنابر دورهای دوم و سوم همچنین به دلیل نیاز نداشتن ویزا برای مهمان های خارجی و هوای مطبوع آن در جزیزه کیش برگزار می شود، گفت: این کنگره حداقل در ۴ روز برگزارخواهد شد و دارای امتیاز بازآموزی است.

این فوق تخصص جراحی زانو با اشاره به اینکه این کنگره تاییده ISAKOS را دریافت کرده است، اضافه کرد: تمام افرادی که در حیطه زانو و آسیب های ورزشی فعالیت دارند همچون ارتوپدها، جراحان زانو، شانه، لگن، مچ پا و همچنین فیزیوتراپ ها و افرادی که در بخش کاردرمانی، تهیه پروتز، بریس و زانوبندهای ارتوپدی مشغول هستند می توانند در این کنگره شرکت کنند همچنین این کنگره نقش آموزشی و پژوهشی در ارتباط با پیشگیری و درمان آسیب های ارتوپدی اعمال می کند.

عضو انجمن ارتوپدی ایران در ارتباط با جایگاه ایران در حوزه درمان های نوین ارتوپدی و جراحی زانو گفت: بنابر نظر مهمانان خارجی، ایران سطح بالایی از نظر دانش و درمان آسیب های زانو و مفاصل و همچنین تعویض مفصل دارد.

پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ۲۵ تا ۲۸ بهمن ۹۶ در جزیره کیش برگزار می شود.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad