جدیدترین اخبار
۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸ کد خبر :137872

ترامپ رئیس کل بانک مرکزی آمریکا را تغییر داد

دونالد ترامپ، با خودداری از تمدید ریاست جانت یلن بر بانک مرکزی آمریکا، رسما جرومی پاول، از مقامات ارشد فعلی فدرال رزرو را برای تصدی سمت ریاست فدرال رزرو معرفی کرد.

به گزارش بازتاب به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، با خودداری از تمدید ریاست جانت یلن بر بانک مرکزی آمریکا، رسما جرومی پاول، از مقامات ارشد فعلی فدرال رزرو را برای تصدی سمت ریاست فدرال رزرو معرفی کرد، اما در عین حال این سیگنال را ارسال کرد که سیاست های پولی خانم یلن تداوم خواهد یافت.

پاول ۶۴ ساله که یک وکیل و یک بانکدار است، در سال ۲۰۱۷ از سوی باراک اوباما به عضویت در هیئت مدیره فدرال رزرو منصوب شده بود.

ترامپ در بیانیه ای پاول را یک رهبر باهوش و متعهد توصیف کرد که دستاوردهای یلن در هدایت اقتصاد آمریکا بعد از دوره ترمیم تبعات بحران مالی سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ را تداوم خواهد بخشید.

ترامپ در حالی که پاول در کنارش ایستاده بود گفت: «اگر ما قرار است تمام این پیشرفت ها را تداوم ببخشیم، اقتصادمان نیازمند سیاست های پولی درست و نظارت محتاطانه است… ما به یک رهبری قوی و ثابت قدم در فدرال رزرو آمریکا نیاز داریم… او (پاول) دقیقا همین ویژگی ها را داراست.»

پاول در طی ۵ سال گذشته در کنار جانت یلن مشغول به کار بوده و از مسیری که وی برای سیاست های پولی آمریکا ترسیم کرده بود حمایت کرده است. وی همچنین نگرانی های مشترکی با جانت یلن در این زمینه دارد که نرخ تورم ضعیف آمریکا ایجاب می کند که رویکرد محتاطانه ای در زمینه افزایش نرخ بهره اتخاذ شود.

دوران ریاست ۴ ساله جانت یلن بر فدرال رزرو آمریکا در اوایل فوریه ۲۰۱۸ به اتمام می رسد. وی اولین رئیس بانک مرکزی آمریکاست که از سال ۱۹۷۹ به این طرف برای یک دوره دیگر در سمتش ابقا نمی شود.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad