جدیدترین اخبار
۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱ اقتصادی کد خبر :137112

نگاهی به های‌وب؛ سهم پُر سر و صدای روز

خرید پارس آنلاین، ابهام در خرید آسیاتک و اخبار مربوط به قراردادهای بزرگ، همگی “های وب” را تبدیل به یکی از مهم‌ترین و پربیننده‌ترین سهم‌های بورس کرده‌اند.

 سهم پر سر و صدای این روزها «های وب» پس از عرضه اولیه تقریبا هر روز در راس توجه فعالان سرمایه بوده و جزء پربیننده‌ترین نمادهای بورس بوده است.

شرکت داده‌گسترعصر نوین از سال ۱۳۸۲ به عنوان یکی از شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات انتقال داده (PAP) فعالیت خود را آغاز کرده است. مالکیت این شرکت در سال ۱۳۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده و در سال ۱۳۹۱ با نام تجاری «های‌وب» در بازار مخابرات و ارتباطات کشور معرفی شده است.

در طی دوره فعالیت جدید، این شرکت توانسته به سرعت در بازار رقـابتی خدمات دستـرسی به دیتـا و اینترنت رشد کند، به‌نحوی‌که با ارایه سرویس در بیش از ۵۴۳ شهر در سال ۱۳۹۵ توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر انتخاب شده است.

عملکرد و پیش‌بینی

وضعیت/دورهآخرین پیش‌بینیواقعی ۶ ماههواقعی سال ۹۵
سرمایه (میلیون ریال)۴۰۰۰۰۰۰۴۰۰۰۰۰۰۲۰۰۰۰۰۰
قیمت (ریال)۴۷۹۵۳۴۶۲
P/E۱۲٫۴۱۸٫۷
سود هر سهم (ریال)۳۸۶۱۸۵۳۴۷

 

روند تغییرات سرمایه شرکت

تاریخسرمایه ثبتی (میلیون ریال)محل تامین
۱۳۹۶۴۰۰۰۰۰۰مطالبات حال شده سهام‌داران
۱۳۹۵۲۰۰۰۰۰۰مطالبات حال شده سهام‌داران
۱۳۹۰۵۰۰۰۰۰مطالبات حال شده سهام‌داران
۱۳۹۰۱۱۰۰۰۰مطالبات حال شده سهام‌داران
۱۳۸۴۳۰۰۰۰مطالبات حال شده سهام‌داران
۱۳۸۲۱۰سرمایه ثبتی (نقدی)

 

 

ترکیب سهام‌داران عمده

سهام‌داراندرصد
شخص حقیقی۸۳٫۳
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه فناوری هیرکانیا۱٫۸
شخص حقیقی۱

 

اعضای هیأت مدیره

ردیفنامسمتتاریخ انتصاب
۱سید علیرضا میریرییس هیات مدیره۱۰/۱۲/۱۳۹۵
۲مهدی جامینایب رییس هیات مدیره۱۰/۱۲/۱۳۹۵
۳سید ایمان میریعضو هیات مدیره و مدیرعامل۱۰/۱۲/۱۳۹۵
۴داوود هادی فرعضو هیات مدیره۱۰/۱۲/۱۳۹۵
۵سید نوید میرمطهریعضو هیات مدیره۱۰/۱۲/۱۳۹۵

 

 

حاشیه‌های اخیر سهم

سهام «های وب» در ۲۲ شهریور ماه سال جاری در بورس تهران برای اولین بار عرضه شد. از آنجایی که این سهم بنیاد بسیار قوی و برنامه‌های مشخص و خوش آتیه‌ای در کار دارد مطلعان از این وضعیت، حاضر به فروش پس از عرضه اولیه نمی‌شدند. همین عاملی بود که های وب به مدت نسبتا طولانی پس از عرضه اولیه صف خریدش را از دست ندهد و ۶۱ درصد سود عاید خریدارن عرضه اولیه‌اش کند.

اما عمده علت از بین رفتن صف خرید این سهم پس از حدود دو هفته، خبری کاذب بود که از سوی یکی از مسوولان این شرکت منتشر شد. مشاور مدیرعامل این شرکت در روز عرضه آبشاری سهام های وب، عنوان کرد «ما امروز سهم را تا جایی که متعادل شود عرضه خواهیم کرد و قیمت سهم از این بالاتر نخواهد رفت.» این اظهارات منجر به عرضه ۱۰۸ میلیارد تومانی سهام این شرکت در تاریخ دهم مهر ماه شد.

اگر اندکی به معاملات دقیق شویم می‌بینیم که خریداران اصلی عرضه‌ سهام این شرکت در آن روز، حقوقی‌هایی بودند که اعلام کردند سهم را عرضه می‌کنند و اجازه نمی‌دهند بیش از این رشد کند! با این حال این موضوع متاسفانه از سوی نهادهای مسوول پیگیری نشد و کماکان انتظار چنین رفتارها و انتشار اخبار دروغین از سوی منابع موثق، گلوی اعتماد بازار سرمایه کشورمان را می‌فشارد.

پس از این اتفاق شاهد برگزاری جلسه شبانه‌ای بودیم که سهام‌داران بالای ۸۰۰ هزار سهمی این نماد را در هتل اسپیناس گرد هم جمع کرده بود. به صورت واضح مشخص نیست چه مکالماتی در این جلسه رد و بدل شد اما نتیجه آن راکد ماندن و حتی منفی شدن سهام های وب به مدت ۱۲ روز معاملاتی بود.

اما روز شنبه هفته جاری زمزمه‌ای در اوان معاملات بازار که حکایت از خرید آسیاتک توسط های وب داشت، منجر به صف خرید های وب شد. اگرچه مدیرعامل آسیاتک این شایعه را تکذیب کرد اما لحن گفتار وی به گونه‌ای بود که احتمال به وقوع پیوستن این اتفاق در آینده دور از ذهن نیست. پس از آن نیز وزیر ارتباطات وقوع این اتفاق را شدنی اعلام کرد. به نظر می‌رسد اگر خریدی در کار باشد پس از عرضه اولیه آسیاتک در بورس، صورت خواهد گرفت.

پس از خبرهایی که حول خرید و تکذیب خرید آسیاتک منتشر شد، شاهد انتشار نامه‌ای مبنی بر خرید ۱۰۰ درصدی پارس آنلاین توسط های وب بودیم و در روز پس از آن پیش از بازگشایی بازار معاملات، شاهد انتشار اطلاعیه‌ای از طرف سازمان بورس مبنی بر عدم شفافیت اطلاعات های وب و متوقف شدن معاملات این سهم بودیم. معاملات این سهم کماکان در بورس متوقف باقی مانده است.

طرح‌ها و برنامه‌های شرکت

شرکت داده گستر عصر نوین پس از تغییر مالکیت توانسته به روز رسانی فناوری و تجهیزات و یکپارچه سازی شبکه ارتباطی خود را در مدتی کوتاه در سراسر کشور گسترش دهد و طی ۲ سال عملیات نصب و راه اندازی شبکه جدید خود را به پایان برساند.

های وب در مسیر توسعه خود در سال‌ها ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ موفق به گسترش جغرافیای پروانه انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت (FWA)، اخذ پروانه رادیو ترانک عمومی، اخذ پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و دریافت موافقت اصولی اپراتور مجازی موبایل (MVNO) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شده و علاوه بر موفقیت در مناقصه برگزار شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع ارایه اینترنت پرسرعت به بیش از ۲۵ هزار روستا در سراسر کشور (مناقصه USO) و انعقاد یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای ارایه خدمات ارتباطی کشور به مدت ۱۰ سال به صورت انحصاری، بر اساس ارزیابی‌های انجام شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به عنوان یکی از ۳ شرکت برتر کشور در حوزه ارایه خدمات ارتباطات ثابت در سال ۱۳۹۵ انتخاب شد.

های وب در سال ۱۳۹۵ به منظور بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی و ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات خود، اقدام به عقد قرارداد همکاری با شرکت بین‌المللی Vodafone نموده و هم اکنون به صورت انحصاری، نماینده رسمی و شریک تجاری این شرکت در ایران است. قرارداد با ودافون برای خرید زیرساخت که در سال‌های گذشته رخ داده یکی از نقاط قوت های وب است.

ودافون یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی دنیا است. درآمد سال جاری این شرکت ۴۸ میلیارد، دارایی‌هایش ۱۵۵ میلیارد، حقوق صاحبان سهامش ۷۲ میلیارد و سودش ۶ میلیارد پوند است. این شرکت  دامنه‌ای از خدمات شامل صوت، پیامک، دیتا و خدمات ارتباطی ثابت را ارایه می‌کند. ودافون دارای اپراتوری موبایل در ۲۶ کشور دنیا و دارای مشارکت با ۵۲ شبکه موبایل و اپراتوری باند پهن ثابت در ۱۷ کشور است.
مشارکت میان های وب و ودافون دربردارنده بهره‌گیری های وب از توان فنی و تخصصی ودافون به‌صورت انحصاری در بازار ایران است و های‌وب می‌تواند محصولات و خدمات ودافون را در بازار ایران عرضه نماید و به مشتریان بین‌المللی این شرکت در صورت ورود به ایران خدمات ارایه کند. ارایه پلتفرم اینترنت اشیاء ودافون که در ۴۸ کشور دنیا در حال بهره‌برداری است ازجمله بخش‌های دیگر این مشارکت محسوب می‌شود.

زیرساخت کلود یا ابر دیتا که گفته می‌شود در تمام ایران و حتی در مرز پاکستان دکل زده، برنامه فروش سیم کارت‌هایی که مشابه شناسه‌های کاربری در غرب هستند، قراردادهایی با ارقام قابل توجه با شهرداری و ناجا از جمله برنامه‌هایی هستند که آتیه این شرکت را بسیار درخشان و پرسود نشان می‌دهند.

به نظر می‌رسد علاوه بر پروژه‌هایی که به صورت رسمی از سوی این شرکت اعلام شده‌اند، های وب پروژه‌های پنهانی نیز دارد که به مرور از آن‌ها رونمایی می‌شود.

نگاهی به نسبت‌های مالی شرکت

یکی از روش‌های مهم تحلیل وضعیت مالی یک شرکت بررسی نسبت‌های مالی است. این نسبت‌ها رابطه میان اقلام عمده صورت‌های مالی شرکت را نشان می‌دهند و واقعیت‌های مهمی در مورد عملیات و وضعیت مالی شرکت را بیان می‌دارند.

یک وجه مشترک میان نسبت‌های مختلف های وب مشهود است و آن رشد و روند حرکت مثبت میان آنها است.

نسبت‌های سودآوری

نسبت‌های سودآوری میزان موفقیت شرکت در سودآوری و نحوه تأمین این سود از محل‌های مختلف (درآمد، فروش و سرمایه‌گذاری) را نشان می‌دهند.

نسبت مالی/سال مالی۹۱۹۲۹۳۹۴۹۵
نسبت‌های سودآوریحاشیه سود خالص۲٫۸۵۱۳٫۶۱۱۴٫۸۳۲۱٫۵۹
حاشیه سود عملیاتی۲٫۶۲۱۸٫۷۸۲۴٫۴۵۳۶٫۷۵
بازده دارایی‌ها ROA۰٫۵۳۴٫۱۶۸٫۰۶۹٫۳۵
بازدهی حقوق صاحبان سهام ROE۱٫۱۵۱۱٫۹۶۱۹٫۵۸۲۱٫۹۲
تعاریف نسبت‌هاحاشیه سود خالصNet Profit margin)) نسبتی است که به‌وسیله آن، سودآوری هر ریال از فروش محاسبه می‌شود. برای محاسبه این نسبت مقدار سود پس از کسر مالیات بر فروش خالص تقسیم می‌کند.
حاشیه سود عملیاتی (Operating Profit Margin)این نسبت از تقسیم سود عملیاتیبه فروشبدست می‌آید. اقلام غیرعملیاتی ماننددرآمدو هزینه بهره، سود و زیان واگذاری دارایی‌ها در محاسبه سود عملیاتی منظور نمی‌شوند. این نسبت معیار قوی‌تری برای ارزیابی سودآوری و فروش است.
بازده دارایی(Return on Asset) نشان دهنده مدیریت کارآمد در رابطه با استفاده از دارایی‌ها در جهت تولید سود (دارایی‌های مولد) است که از طریق تقسیم سود خالص به کل دارایی‌های شرکت محاسبه می‌شود.
بازده حقوق صاحبان سهام (Return on equity) نشان دهنده کارایی شرکت در خلق سود خالص برای سهام‌داران آن شرکت است. در واقع این نسبت بیان می‌کند که بنگاه اقتصادی به ازای هر یک واحد سرمایه‌گذاری سهام‌داران، چه میزان سود خالص برای آنها کسب می‌کند. این نسبت از تقسیم سود خالص به حقوق صاحبان سهام بدست می‌آید.

 

نسبت‌های نقدینگی

نسبت‌های نقدینگی توانایی شرکت را در مورد پرداخت بدهی‌های کوتاه مدت اندازه‌گیری می‌کنند.

نسبت مالی/سال مالی۹۱۹۲۹۳۹۴۹۵
نسبت‌های نقدینگینسبت جاری۳٫۵۲۱٫۰۱۱٫۴۶۱٫۰۳
نسبت آنی۱٫۴۵۰٫۷۸۱٫۱۸۰٫۹
تعاریف نسبت‌هانسبت جاری نشان دهنده قدرت شرکت در پرداخت بدهی‌های کوتاه مدت است. این نسبت از تقسیم دارایی‌های جاری به بدهی‌های جاری بدست می‌آید.
نسبت آنی حاصل تقسیم داراریی‌های آنی به بدهی‌های جاری است. این نسبت نشان می‌دهد که دارایی‌های آنی به چه میزان بدهی‌های جاری را پوشش می‌دهند. دارایی‌های آنی دارایی‌هایی هستند که سرعت نقدشوندگی بالایی دارند. به عبارتی دارایی آنی برابر است با دارایی جاری منهای موجودی مواد و کالا، پیش پرداخت‌ها، سپرده و سفارشات.

 

نسبت‌های فعالیت

نسبت‌های فعالیت (کاراریی) میزان کارایی شرکت در کاربرد منابعش را تجزیه و تحلیل می‌کنند. این نسبت‌ها مربوط به مقایسه بین میزان فروش و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مختلف شرکت است.

نسبت مالی/سال مالی۹۱۹۲۹۳۹۴۹۵
نسبت‌های فعالیتنسبت دارایی‌های جاری۰٫۴۲۰٫۳۸۰٫۴۲۰٫۳۸
دوره وصول مطالبات۱۱۲٫۷۲۱۹۳٫۵۴۱۵۷٫۴۱۶۰٫۷۸
تعاریف نسبت‌هانسبت دارایی‌های جاری یا گردش دارایی‌های جاری حاصل تقسیم فروش بر دارایی‌های جاری است. این نسبت میزان و اثر گردش دارایی‌های جاری را در تحصیل درآمد نشان می‌دهد.
دوره وصول مطالبات از تقسیم متوسط مطالبات به فروش نسیه روزانه حاصل می‌شود.با محاسبه این نسبت می‌توان زمان یا تعداد روزهایی که طول می‌کشد تا شرکت مطالبات خود را وصول کند مشخص کرد.

 

نسبت‌های اهرمی

نسبت‌های اهرمی نشان می‌دهند که شرکت تا چه حد نیازهای مالی خود را از طریق منابع دیگران تأمین کرده است. به عبارت دیگر این نسبت‌ها تأمین نیازهای مالی از طریق ایجاد بدهی را نشان می‌دهند.

نسبت مالی/سال مالی۹۱۹۲۹۳۹۴۹۵
نسبت‌های اهرمینسبت بدهی۰٫۵۴۰٫۶۵۰٫۵۹۰٫۵۷
هزینه‏‌های مالی به سود خالص۳۱٫۹۹۰۱۳٫۴۲۱۶٫۹۲
هزینه‏‌های مالی به سود عملیاتی۳۴٫۷۸۰۸٫۱۴۹٫۹۴
تعاریف نسبت‌هانسبت بدهی از تقسیم جمع بدهی‌ها به جمع دارایی‌ها بدست می‌آید. معولا وام و تسهیلات دهندگان نسبت بدهی پایین را ترجیح می‌دهند. نسبت بدهی بالا نشان می‌دهد که شرکت برای تأمین منابع مورد نیاز از تسهیلات زیادی استفاده کرده است.
نسبت هزینه‌های مالی به سود خالص نشان می‌دهند هزینه‌های مالی شرکت چه درصدی از سود خالص شرکت هستند.
نسبت هزینه‌های مالی به سود عملیاتی نشان می‌دهند هزینه‌های مالی شرکت چه درصدی از سود عملیاتی شرکت هستند.

 

تولید و فروش

بیشترین مبلغ فروش شرکت داده گستر عصر نوین از درآمد حاصل از ارایه خدمات عمومی اجباری (USO) بدست می‌آید. شرکت در گزارش ۶ ماهه پیش‌بینی کرده درآمد از این محل در سال جاری به بیش از  ۱۱۰ میلیارد تومان برسد.

گفتنی است میزان بهای تمام شده این بخش به نسبت، پایین است و حاشیه سود خالص شرکت از این محل بالاست. بر این اساس سهم درآمد خالص حاصل از USO در مناطق روستایی نسبت به کل درآمد خالص پیش‌بینی شده شرکت در سال ۹۶ به میزان ۳۵ درصد است.

دومین خدمتی که پس از USO در های وب بیشترین حاشیه سود خالص شرکت را ایجاد می‌کند، درآمد حاصل از ارایه خدمات پروانه TRUNK است. سهم این بخش از کل درآمد ناخالص و خالص بودجه ۶ ماهه شرکت به ترتیب ۲۱ و ۲۳ درصد است.

سومین محل درآمد های وب از خدمات پروانه FCP حاصل می‌شود و ۲۱ درصد درآمد خالص و ناخالص بودجه شرکت را به خود اختصاص می‌دهد. گفتنی است بیشترین درآمد حاصل شده شرکت در ۷ ماهه ابتدایی سال جاری و سال ۹۵ از همین محل عاید شده است.

کل درآمد محقق شده شرکت در ۷ ماهه ابتدایی سال ۹۶ حدود ۲۰۲ میلیارد تومان بوده که ۵۰ درصد بودجه پیش‌بینی شده کل سال های وب را پوشش داده است.

شرح خدمات یا فروش
محل درآمدها پیش بینی درآمد
در  بودجه ۹۶
پیش بینی بهای
 تمام شده در بودجه ۹۶
درآمد محقق شده در
 ۷ ماهه ۹۶
درآمد محقق شده در سال ۹۵پیش‌بینی سود
 خالص ۹۶
درصد از کل درآمد
 بودجه ۹۶
درصد از کل سود خالص
 بودجه ۹۶
درصد از درآمد
 ۷ ماهه
درصد از درآمد
 سال ۹۵
ارائه خدمات پروانه FWA۳۰۰,۰۰۰۴۴,۴۶۹۰۰۲۵۵,۵۳۱۷%۹%۰%۰%
ارائه خدمات پروانه MVNO۳۷,۵۰۰۱۵,۹۸۷۰۰۲۱,۵۱۳۱%۱%۰%۰%
ارائه خدمات USO در مناطق روستایی۱,۱۰۰,۸۰۰۱۶۰,۰۹۳۶۲۴,۵۷۸۶۹۶,۹۰۰۹۴۰,۷۰۷۲۷%۳۵%۳۱%۲۳%
ارائه خدمات IT۳۰,۰۰۰۲۳,۵۰۱۴,۰۳۰۰۶,۴۹۹۱%۰%۰%۰%
فروش تجهیزات سمت مشترکین۸۹۳,۲۵۰۵۹۸,۸۷۵۱۶۹,۵۰۰۹۹۰,۹۸۷۲۹۴,۳۷۵۲۲%۱۱%۸%۳۳%
ارائه خدمات پروانه TRUNK۸۶۵,۸۰۰۲۴۰,۶۶۵۳۸۶,۶۹۱۲۰۶,۳۴۷۶۲۵,۱۳۵۲۱%۲۳%۱۹%۷%
ارائه خدمات پروانه FCP۸۳۴,۳۰۰۲۶۸,۶۵۳۸۳۱,۳۰۹۱,۱۳۳,۹۲۴۵۶۵,۶۴۷۲۱%۲۱%۴۱%۳۷%
سایر۶۰۱۹۶۰۲,۰۲۷۴۱۰%۰%۰%۰%
جمع۴,۰۶۱,۷۱۰۱,۳۵۲,۲۶۲۲,۰۱۶,۱۶۸۳,۰۳۰,۱۸۵۲,۷۰۹,۴۴۸۱۰۰%۱۰۰%۱۰۰%۱۰۰%

واحد: میلیون ریال

منبع: کدال

جمیع جوانب نشان می‌دهند این نماد تازه نفس حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. وضعیت صنعت مربوطه، سودآوری شرکت و قرارداد با شرکت‌ها و نهادهای بزرگ از یک سو و ادغام و خرید شرکت‌های بزرگ داخلی از سوی دیگر چشم‌انداز سودآوری سهام های وب در بورس را بسیار روشن نشان می‌دهند.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • زبان بدن ماکرون؛ عواطف منفی، رنجش و نارضایتی
 • یک‌میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است
 • وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد از زندان آزاد شد
 • دانشگاه بریتانیایی خطاب به دانشجوی ایرانی: به خانه برو و پول نقد بیاور!
 • ترامپ وزیر کشور آمریکا را اخراج کرد
 • احمد ابراهیمی دستیار ویژه وزیر صنعت شد
 • خطای رحیم‌پور ازغدی کجاست؟
 • ظریف: با آمریکا درباره برنامه دفاع موشکی‌مان مذاکره نمی‌کنیم
 • ۸۰ نفر بازداشت شدند/ درگیری پلیس با تظاهرات‌کنندگان/یک زن کشته شد
 • معترضان بلژیکی علیه نخست‌وزیر درحال تظاهرات هستند
 • واکنش عضو ساف به اقدام ضد فلسطینی استرالیا
 • مذاکره با دولت دونالد ترامپ بی فایده است
 • افزایش همکاری میان تهران و دهلی نو به نفع دو کشور و منطقه است
 • بررسی ۱۰ سناریو برای کنترل مصرف بنزین
 • ایران عضو اتحادیه راه‌آهن‌های CIA شد
 • توافق مهم تجارت آزاد اروپا و ژاپن/ایجاد بزرگترین منطقه آزاد جهان
 • قیمت خودرو امروز ۲۴ آذر ۹۷/ بی ثباتی قیمت‌ها در بازار خودرو
 • مدیر گاج: ما سنگ کف رودخانه هستیم؛ سبزی لب آب نیستیم که یک شبه رشد کرده باشیم!
 • مسیح مهاجری: همایش اخلاق صداوسیما مصداق «خود گویی و خود خندی» است
 • آخرین وضعیت شناسایی اموال سلطان سکه
 • احمد زیدآبادی از کتاب‌هایش گفت: هیچ سانسوری در کار نبود
 • دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: ‏اعضای ‎مجمع هرنوع استناد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را به گروه مالی ‎FATF نفی کردند
 • کدخدایی: شورای نگهبان ضرورت الحاق و یا عدم الحاق به CFT را تعیین نمی‌کند، بلکه فقط درباره آن نظر می‌دهد
 • آیت الله جنتی: انتظار به حق مردم رسیدگی جدی به وضعیت آشفته بازار است
 • سناتور آمریکایی: عربستان اگر نفتش را نفروشد از گرسنگی می‌میرد
 • افزایش ۵۰ درصدی مراجعات به کمیته امداد
 • انتخابات مجلس و ریاست جمهوری در رفتار مدیران صداوسیما موثر است؛ نوعی مهندسی نگاه‌ها به صداوسیما و انتخاب افراد هم سو با یک جریان را در نظر دارند
 • واکنش علیرضا داودنژاد به یک مناظره
 • لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان پس از ۱۰ سال از مرحله تقنین به نظارت وارد شده است
 • عدم نمایش «محمد رسول الله» در هند
 • Ad