جدیدترین اخبار
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵ اقتصادی کد خبر :13276

آستان قدس هم باید مالیات بدهد

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در نشست خبری روز گذشته‌اش به شعارهای انتخاباتی برخی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد. سایت کارانه محمدباقر قالیباف، ادعای قاچاق کالا از سوی فرزند وزیر آموزش و پرورش و معافیت آستان قدس از پرداخت مالیات از جمله مواردی بود که روز گذشته نوبخت به آنها پاسخ داد. او در عین حال به نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری پیشنهاد داد تا قبل از حضور در مناظره سوم همانند رئیس‌جمهوری و معاون اول رئیس‌جمهوری، اموال خود را به دستگاه قضایی اعلام کنند.

 

هم‌زمان روز گذشته مجید انصاری معاون رئیس‌جمهوری نیز در جمع هواداران حسن روحانی در حسینیه حائری شهر ایلام گفت: چه اشکالی دارد این دوستان ما هفته آینده در مناظره پایانی فیش حقوقی فروردین‌ماه خود را ارائه کنند و رئیس‌جمهوری هم ارائه دهد. از سوی دیگر احمد توکلی رئیس سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت از هر ۶ کاندیدا خواست تا لیست اموال و دارایی خود را در جلسه مناظره جمعه همین هفته اعلام کنند. پیش از این محمدباقر قالیباف یکی از نامزدهای ریاست‌جمهوری از رقبای انتخاباتی‌اش خواسته بود تا لیست اموال خود را منتشر کنند.

 

کپی‌برداری از سایت کاروزری

به هر حال روز گذشته نوبخت در نشست خبری‌اش به شائبه‌ها در مورد سایت کارورزی پاسخ داد و آن را مصوبه سال گذشته شورای‌عالی اشتغال اعلام کرد. به گزارش «ایسنا» سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره سایت کارورزی و شائبه انتخاباتی داشتن فعالیت این سایت گفت: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شد که طبق مصوبه شورای‌عالی اشتغال در ۵ بهمن ۹۵، اجازه داده شود هر تعدادی از نیروی انسانی ما اگر در واحدی کارورزی کنند، دولت حقوق کارورزی آنها را پرداخت کند.وی تاکید کرد: این مصوبه سال گذشته شورای‌عالی اشتغال است و اگر کسی الان این را می‌گوید دارد از مصوبه شورا کپی‌برداری می‌کند. مصوبه دیگر این بود که اگر کارفرمایی هر جوان بیکار را مشغول به کار کند دولت حق بیمه را خودش خواهد پرداخت.

سخنگوی دولت یادآور شد: در راستای چگونگی اجرای قانون برنامه ششم برای افزایش فرصت‌های شغلی باید سالانه ۹۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم که نیاز به۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد. به گزارش «ایرنا» سخنگوی دولت در ادامه از ایجاد حدود دو میلیون شغل در سال‌های ۹۲ تا ۹۵ خبر داد.به گزارش خبرگزاری فارس، وی در ادامه گفت: این روزها گفته شده هر کسی بیکار است ما به او مبلغی می‌پردازیم. این مشکل بزرگی برای اقتصاد کشور به‌دنبال دارد. در این صورت همه جوانانی که بین ۱۵ تا ۳۵ سال هستند، ولو اینکه خوداشتغال باشند، صف می‌کشند و می‌گویند ما بیکاریم. برخی کشور را می‌خواهند دچار فاجعه کنند که پاسخ دادن به مطالبه‌ای که ایجاد می‌شود، بسیار مشکل خواهد بود.

 

تکذیب فیلتر سایت کارانه از سوی دولت

سخنگوی دولت در واکنش به این مساله که گفته می‌شود فیلتر سایت کارانه قالیباف با فشار دولت بوده است، تاکید کرد: دستگاه مسوول در این زمینه ستاد نظارت بر انتخابات است که فقط دولتی‌ها عضو آن نیستند و در مجموع به این نتیجه رسیده‌اند که این کار خلاف قانون است. در مجلس هم اعتراضات فراوانی به این اقدام صورت گرفت و حتی آقای مطهری رسما اعلام کرد این کار یک اقدام غیرقانونی است. به هر حال اقدام در این زمینه از سوی ستاد نظارت بر انتخابات بود نه دولت. وی ادامه داد: اینکه کسی بگوید اگر ثبت‌نام کنید ۲۵۰ هزار تومان به شما می‌دهیم وجهی ندارد.

نوبخت در واکنش به صحبت‌های قالیباف که گفته دولت یارانه حمل‌ونقل عمومی را پرداخت نکرده است، یادآور شد: برای شهر تهران و برای قطار شهری ۱۳۶ میلیارد تومان به‌صورت اسناد خزانه ۳۳ میلیارد تومان جمعی خرجی و هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت پرداخت شده است. ۵۰۰ میلیارد تومان هم ضمانت کرده‌ایم. در کل ۲۵۰۰ میلیارد تومان به شهرداری‌های سراسر کشور پرداخت شده است.

 

آستان قدس هم باید مالیات بدهد

نوبخت همچنین با یادآوری اینکه برنامه ششم توسعه معافیت آنهایی که از مالیات معاف بودند را لغو کرده است، تاکید کرد: طبق برنامه ششم توسعه آستان قدس هم موظف به پرداخت مالیات است. وی ادامه داد: درآمد ما تنها از نفت و مالیات است. برای افزایش مالیات باید چه کنیم. یا باید از آنهایی که مالیات می‌گیریم مالیات بیشتری بگیریم که این معقول نیست یا از آنها که فعالیت اقتصادی می‌کردند و مالیات نمی‌دادند مالیات بگیریم. یک عده قانونا از مالیات معاف هستند که مجلس تصویب و شورای نگهبان تایید کرد که آنهایی که معاف هستند هم مالیات پرداخت کنند و سهم هر کس از مالیات مشخص شود.به گزارش خبرآنلاین، معاون رئیس‌جمهور درباره صحبت‌های ابراهیم رئیسی مبنی‌بر پرداخت چهار برابر مالیات آستان قدس برای کمک به فقرا طبق فرمان امام اظهار کرد: پس چرا مالیاتی نمی‌پردازند؟ البته قانون برنامه ششم معافيت همه آنهایی که معاف بودند را لغو کرده است. مقام معظم رهبری هم تاکید کردند در اقتصاد مقاومتی منابع را طوری تغییر دهیم که سهم مالیات‌ها بیشتر شود.

 

ماجرای فرزند وزیر آموزش و پرورش

سخنگوی دولت درباره پرونده فرزند وزیر آموزش و پرورش و اقدامات و اظهارنظرهای سخنگوی قوه قضائیه در این زمینه تاکید کرد: موضع دولت به‌صورت شفاف بیان شده است. هر کس در هر جایگاهی می‌خواهد مرتکب خلاف قانون شود ما از برخورد با او استقبال می‌کنیم. هیچ کس در منطقه حفاظتی و اینکه پاسخگو نباشد، قرار ندارد. درباره این مساله فردی در مظان اتهام بود که در خانه کالای قاچاق دارد که بلافاصله هم تیتر شد. تعزیرات باید تشخیص بدهد که این قاچاق است یا خیر. بعد از بررسی مرجع قانونی گفته شد که قاچاق نیست و از مرزها وارد شده و گمرکی‌اش هم پرداخت شده است.وی ادامه داد: اما اینکه گفته شده کارت بازرگانی برای این فرد نبوده باید بررسی شود. بهتر است تا پیش از تایید مراجع قانونی حیثیت افراد را نبریم. تا چند وقت پیش درباره بابک زنجانی که آن میزان از فساد را انجام داده بود از لفظ «ب-ز» استفاده می‌کردند ولی در این مورد قبل از اینکه قانون نظرش را بگوید، اینگونه صحبت می‌کنند. اینکه در هر جلسه‌ای چنین موضوعی مطرح شود فکر نمی‌کنم نه‌تنها از نظر قانونی، بلکه از نظر اخلاقی که ما در جمهوری اسلامی ایران داعیه آن را داریم، درست نیست. امیدواریم این مسائل رعایت شود. هر چند احتمالا از ۲۹ اردیبهشت به بعد شاهد چنین مسائلی نخواهیم بود.سخنگوی دولت در واکنش به فعال شدن سخنگوی یکی از قوا علیه دولت گفت: این نیز بگذرد، اول خودم و بعد دیگران را دعوت به رعایت قانون، اخلاق و موازین شرعی می‌کنم. در این زمینه همه باید مراقبت کنیم.

 

واکنش به ماجرای معدن یورت

وی در واکنش به برخی اظهارات درباره حضور سازماندهی شده برخی افراد از سوی رقبای روحانی در معدن یورت و اعتراضات صورت گرفته اظهار کرد: دولت و شخص رئیس‌جمهور اینکه وارد جمعی شوند که آنها احساسات و عواطفشان را حتی با صدای بلند بگویند،‌ طبیعی می‌دانند اتفاقا آقای رئیس‌جمهور برای آنها که دچار آلام شدند این تواضع و مردم‌دوستی را دارند.نوبخت افزود: محتمل بود که عده‌ای با صحنه‌سازی اینطور برخورد کنند، اما در هر حال اینکه در کشور عده‌ای با صدای بلند حقشان را بگویند و رئیس‌جمهور بشنود و از تسکین آنها اظهار خرسندی کند، ارزشی است که باید ترویج کنیم.

 

حقوق‌ها کم نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی دولت گفت: با قاطعیت اعلام می‌کنیم به هیچ وجه هیچ کسری از حقوق کارکنان دولت انجام نخواهد شد؛ بلکه ما به‌دنبال افزایش حقوق هستیم.

وبگردی

روی خط خبر

 • بنزین سوپر کشور، وارداتی است/تهرانی ها؛بزرگترین مصرف کننده
 • تصویری از گریم متفاوت و عجیب پژمان جمشیدی در فیلم تگزاس
 • مرتضوی انتقالش به اوین را تکذیب کرد: در منزلم هستم/ هفته آینده به دادگاه تجدیدنظر می‌روم
 • انتقاد نماینده کهگیلویه و بویراحمد از سفر ۲ساعته آخوندی به یاسوج
 • نوبخت: حذف دهک های پردرآمد طی ۳ ماه امکانپذیر نیست / چگونه می توان حساب ۸۰ میلیون نفر را بررسی کرد؟
 • اعطای هرگونه تسهیلات به مقامات و روسای دستگاههای اجرایی ممنوع شد
 • رفتار مجرمان حوادث پاسداران، داعش گونه بود/ورود دادستانی به حادثه
 • طرفداران اسرائیل تهدید اروپا به استفاده از اقدامات مقابله‌ای در برابر خروج ترامپ از برجام را مهم نمی‌دانند
 • “نیکی کریمی” و “مهدی پاکدل” ؛ بدترین بازیگران سال شناخته شدند
 • ابراز همدردی صدراعظم آلمان با خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی ایران
 • قیمت خودروهای داخلی افزایش یافت
 • ظریف: بی‌ثباتی در عربستان، تهدیدی علیه امنیت ملی ماست / الجیبر نماینده سعودی است نه جامعه بین‌الملل
 • افزایش حقوق مقامات در سال ۹۷ ممنوع است/ قضات و اعضای هیات علمی مستثنی شدند
 • واکنش سعید مرتضوی به خبر اجرای حکم ۲ سال زندانش
 • واکنش‌ها به درگیری پلیس و دراویش
 • پیام روحانی در پی حادثه خیابان پاسداران
 • “روزهای مرد مُرده” ؛ فیلمی کمدی با موضوع یارانه
 • چرا شیر در مدارس توزیع نمی شود؟
 • نرخ دلار به حدود ۴۵۰۰ تومان رسید
 • ۵ خودروی پر فروش داخلی در سال جاری اعلام شد
 • هرگز یه ایرانی رو تهدید نکن،حتی تو “تگزاس”
 • عمو‌های فیتیله‌ای «دوقلوها» را می سازند
 • آخرین خبر از جدیدترین کنسرت “محسن یگانه”
 • یک بازیگر دیگر هم خواننده شد
 • ماجرای نجات سفیر هند توسط راننده تاکسی تهرانی
 • روایت ظریف از پاسخ عربستان به پیشنهاد ایران
 • سبحانی نیا: احتمال کاندیداتوری قالیباف و جلیلی در انتخابات مجلس ضعیف است
 • امان از وقت نشناسی نمایندگان؛ آخوندی باید برود، اما نه الان!
 • مشمولان نهایی سهام عدالت مشخص شدند
 • وزیر کشور: حوادث خیابان پاسداران به هیچ وجه منتسب به جریان دراویش نیست