جدیدترین اخبار
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۵ سیاسی کد خبر :121116
گزارش روزنامه لبناني؛

تمام ايران در حمايت از سپاه آماده پاسخگويي است

روزنامه لبناني الاخبار در گزارشي به مواضع مقام هاي ايراني در حمايت از سپاه پاسداران پرداخت.
به گزارش بازتاب، روزنامه الاخبار (لبنان)، در گزارشي نوشت:
موضع گيري هاي متعددي از سوي اکثر مسئولان ايران صورت گرفت که همگي بر ايستادن و حمايت از سپاه پاسداران و دستاوردهايش در طول سال هاي گذشته حکايت دارد، در زماني که تهران با تهديد آمريکا درباره قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروريسم و عقب نشيني از توافق هسته اي در جريان تنش زايي قابل توجهي روبرو است.
کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ايران تاييد و حمايت خود را از سپاه پاسداران در اتخاذ هرگونه اقدامي عليه نيروهاي آمريکايي از طريق مقابله به مثل در صورت اجراي تهديدهايش عليه سپاه اعلام کرد. در بيانيه اين کميسيون روز گذشته منتشر کرد آمده است “نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب در سال هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي مهم ترين نقش را در حفظ جمهوري اسلامي ايران و ارزش هاي انقلاب و ملت ايفا کرده اند” همچنين نقش برجسته اي در ” برپايي امنيت در عراق و سوريه و مبارزه با گروه هاي ترويستي به ويژه داعش داشته اند….
با وجود اين حقايق رئيس جمهور آمريکا، دونالد ترامپ تهديد کرده است که نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب را در فهرست گروه هاي تروريست قرار خواهد داد.”
طبق اين بيانيه اين حمايت بر ماده ٤ قانون مقابله با اقدامات آمريکا استناد دارد يعني ” سپاه حق دارد..همانگونه که با گروه هاي تروريستي مقابله مي کند با نيروهاي آمريکايي نيز مقابله کند”.
در همين راستا، سردار مسعود جزايري، سخنگوي نيروهاي مسلح ايران گفت” جهان از رفتار آمريکا به ستوه آمده است و زمان آن رسيده که به آمريکا درس هاي جديدي بدهيم” وي ديروز در نشست مطبوعاتي افزود” سياست و منطق جمهوري اسلامي ايران در راستاي ارتقاء قدرت دفاعي کشور يک مساله ترديد ناپذير است و امروز در حالي که آمريکايي‌ها رسماً ما را تهديد نظامي مي‌کنند، مردم جهان به درستي اين تدبير دقيق را بيشتر متوجه مي شوند.”
جزايري تاکيد کرد ” دوران سلطه آمريکا در غرب آسيا به پايان رسيده است و از اين رو نقشه آمريکا براي خاورميانه جديد شکست خورده است”.
در همين راستا، علي اکبر ولايتي، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت” آمريکايي ها بايد بدانند سپاه پاسداران نماينده ملت ايران در تمامي جبهه هاي مقاومت است” وي ديروز در سخناني خطاب به روزنامه نگاران پس از ديدار با سفير سوريه در تهران افزود اعمال تحريم عليه نيروهاي سپاه پاسداران جديد نيست به ويژه اين که چنانچه راهنمايي ها و مشورت هاي سپاه پاسداران نبود داعش بر سوريه و عراق حکومت مي کرد، از اين رو آمريکايي ها از مسئله خشمگين هستند”.
همچنين محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه ايران اعلام کرد در صورت ارتکاب آنچه وي “اشتباه راهبردي” در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب در فهرست تروريسم خواند، کشورش به آمريکايي ها پاسخ خواهد داد و تاکيد کرد ” سپاه افتخار کشور و ضامن دفاع از آن و تدوام انقلاب و حفاظت از مرزها است”. ظريف گفت” اقداماتي در اين زمينه از سوي جمهوري اسلامي انجام شده که در زمان مناسب اعلام خواهد شد”. اما وي تاکيد کرد توانمندي ايران براي ” دفاع از کشور در برابر اراده منفي عليه ملت مان است و قابل مذاکره نيست” وي افزود ” غربي ها به خوبي و به صورت کامل اين موضوع را درک کرده اند”.
وزير امور خارجه ايران درباره احتمال لغو مشارکت آمريکا در توافق هسته اي از سوي دونالد ترامپ رئيس جمهور اين کشور گفت:” بارها اعلام کرديم جمهوري اسلامي سياست هاي خود را براساس بهره برداري از منافع توافق هسته اي تعيين مي کند” وي افزود کشورش گزينه هاي متعددي در چارچوب اين توافق يا خارج از آن دارد، اما امريکا در اين مرحله به خروج از توافق هسته اي نرسيده است و برنامه هاي ديگري دارد… در واقع سياست هاي دولت ترامپ بر اين اساس مبتني بوده که ايران را از منافع توافق هسته اي محروم کند.”
وي همچنين در ادامه افزود:” به آمريکا اجازه چنين اقدامي را نخواهيم داد و تا کنون در اين زمينه موفق بوده ايم”. طبق اظهارات رسمي ديروز ” هيئت نظارت بر اجراي توافق هسته اي” در تهران تشکيل جلسه داد، تا نتايج اين نشست را در آينده اعلام کند.
هم زمان علي اکبر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي گفت توافق هسته اي آغازگر دوره جديدي از همکاري ميان ايران و جامعه بين المللي بود و اشاره کرد سرنوشت اين توافق به مهم ترين و حساس ترين مسئله تبديل شده است. صالحي در حاشيه کنفرانس خلع سلاح هسته اي در رم تاکيد کرد” جمهوري اسلامي ايران به خدشه دار شدن توافق پاسخ مناسب خواهد داد”.
صالحي افزود:” تا زماني که ديگران به اين توافق پايبند هستند ما نيز به پايبندي خود ادامه مي دهيم… اما چنانچه تصميم به نقض تعهدات بگيرند، ايران نيز مطمئنا پاسخ مناسب را خواهد داد”. صالحي در اين کنفرانس تصريح کرد”نظر بيشتر شرکت کنندگان با موضع ايران مبتني بر اين که توافق هسته اي دستاوردي بسيار گرانبها است، هماهنگ بود و اين که تمام جامعه بين المللي بايد براي حفظ و حمايت از آن دست به دست هم دهد.”
از سوي ديگر، رئيس جمهور حسن روحاني گفت ايران” قصد توسعه همکاري و روابط دوستانه را با کشورهاي همسايه دارد” وي ديروز در ديدار با کارن کارپتيان، نخست ويزر ارمنستان افزود ارمنستان کشور دوست و همسايه اي محسوب مي شود که هميشه اهميت فراواني براي آن قايل بوده ايم “. اما روحاني همچنين اشاره کرد اوضاع منطقه به ويژه در سوريه، يمن و عراق “نگران کننده” است و ” موضع متعادل ايران در چارچوب مسائل منطقه اي صلح و ثبات را تقويت مي کند”.

اقدام آمريکا عليه سپاه خطا اندر خطا است
گزارش روزنامه الاخبار لبنان در حالي منتشر مي شود که امروز نيز رييس جمهور ايران در جلسه هيات دولت تاکيد کرد: ‌سپاه پاسداران محبوب دل ملت ايران و مردم کشورهاي منطقه است.
روحاني با اشاره به اينکه امروز کاملاً روشن مي‌شود که دولت ياغي کيست و کسي که مقررات بين‌المللي را زير پا مي‌شود، چه کسي است و به خوبي روشن مي‌شود که کدام کشور مورد احترام کشورها و افکار عمومي جهان است، ادامه داد: اگر آمريکا بخواهد خطاي بعدي را مرتکب شود و عليه سپاه پاسداران اقدامي کند، اين ديگر خطا اندر خطا است؛ سپاه پاسداران تنها يک واحد نظامي نيست، بلکه ‌سپاه پاسداران در دل اين مردم بوده و در همه روزهاي خطر از منافع ملي ما دفاع کرده است.
دکتر روحاني تصريح کرد: سپاه نه تنها محبوب ملت ايران بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهاي عراق هم است چون اربيل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوريه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حيثيت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه هميشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروريست‌ها ايستاده است.
رييس جمهور اظهار داشت: آمريکايي ها به دليل آنکه مي‌خواستند داعش را ۲۰ سال در اين منطقه نگه دارند و از اين ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصباني باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ريزي و حمايت خودش از ملت عراق، سوريه و لبنان، داعش را ذليل کرده است.
دکتر روحاني افزود: آمريکايي ها حق دارند از برجام ناراحت باشند چراکه جمهوري اسلامي ايران در يک شرايط حساسي که آنها مي خواستند اعلام کنند که ايران دروغگوست و پشت پرده بمب هسته‌اي درست مي‌کند، با حضور در مذاکرات ثابت کرد که دروغگو آنها هستند.
رييس جمهور با تاکيد بر اينکه ارتش، سپاه، بسيج جداي از ملت نبوده و همواره در کنار ملت هستند، گفت: هيچگونه اختلافي بين جناح‌هاي ما براي مقابله با توطئه دشمنان وجود ندارد و همه يکپارچه و در صف واحد هستيم؛ هيچگونه تزلزلي در کشور ما بوجود نخواهد آمد و مردم مقاوم ايران در برابر توطئه هاايستادگي خواهند کرد.

روی خط خبر

 • متواری شدن متهم ردیف سوم، در جریان رسیدگی صحت ندارد
 • حمله آشکار و عجیب به نمایندگانی که به صدور پروانه شکار معترض هستند!
 • همکاری ژاپن با ایران در پروژه حوضه کارون
 • تحلیل امکان توسل به مقرره مسدودسازی برای مقابله با تحریم های آمریکا
 • درخواست ازروحانی برای عزل تیم اقتصادی و به‌کارگیری مدیران انقلابی
 • اردوغان دستور داد ستادکل ارتش ترکیه ذیل وزارت دفاع قرار گیرد
 • واکنش وزیر ارتباطات به اظهارات اژه‌ای درخصوص برخورد با متخلفین بازار ارز: روند شفاف سازی مسیر مناسبی در پیش گرفته است
 • ترامپ: انتظار زیادی از دیدارم با پوتین ندارم
 • افزایش انتقادهای داخلی از نتانیاهو و درخواست برای برکناری او
 • هنیه: راهپیمایی بازگشت تاتحقق تمامی اهداف ادامه دارد
 • شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد/ وزارت صنعت مرجع شد
 • صنعت طلا و جواهر نیازی به کمک دولت ندارد
 • افزایش رفتارهای خودآسیب‌رسان در جامعه/وضعیتی که نخبه‌های تک‌بعدی می‌سازد
 • قیمت‌ها در بورس تهران همچنان رو به کاهش
 • مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
 • تمام خودروهای پژو ۲۰۰۸ ثبت‌نامی تحویل مشتریان می‌شود
 • معاون حقوقی رییس جمهور: خیلی سریع دستور اخیر رئیس جمهور را انجام می‌دهیم
 • کره شمالی میدان تعامل یا تقابل؟
 • ارزآوری ۲۹ میلیون دلاری صادرات ماست به آمریکا و ۸ کشور جهان
 • توافق گمرک ایران و آذربایجان برای تسهیل و توسعه تجارت
 • صادرات گاز به عمان به کجا رسید؟
 • هیچ وقت نمی توان گفت رئیس دولت هفتم آغازگر جریان اصلاح طلبی بود
 • پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری مکزیک:جاسوسی از مخالفان سیاسی تمام شد
 • الیزه: ماکرون درباره ایران و سوریه با پوتین گفتگو می‌کند
 • گفتگوی تلفنی «نتانیاهو» و «ترامپ» درباره ایران
 • تیراندازی در یک مرکز پلیس عربستان
 • دستور «این» برای بررسی تدابیر امنیتی در اعتراضات مردم علیه «های»
 • تداوم پیشروی ارتش سوریه در حومه قنیطره
 • اژه‌ای: عده‌ای در رابطه با واردات غیرمجاز تلفن همراه بازداشت شدند؛ برخی شرکت‌ها هم پلمپ شده اند
 • نتیجه تعارف دولت و مجلس در تغییر تیم اقتصادی دولت؛ سکه دوباره گران شد ؛ افزایش ۶۵هزار تومانی قیمت سکه طرح جدید