مطهری: بهتر بود احمدی‌نژاد سال ۸۴ ردصلاحیت می‌شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶  /   /  کد خبر: 11669
مطهری: بهتر بود احمدی‌نژاد سال ۸۴ ردصلاحیت می‌شد

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر بود شورای نگهبان سال ۸۴ احمدی‌نژاد را رد صلاحیت می‌کرد.

علی مطهری در همایش «مشروطه دوم، مشروطه آخر…!» اظهار کرد: دیدار ما با رهبری راجع به حصر مربوط به دو سال پیش است که موضوع را مطرح کردیم اما ایشان قبول نداشتند. ما ملاقات جدید در این زمینه نداشتیم.  ممکن است برخی از اعضای شورای عالی امنیت ملی موافق رفع حصر باشند ولی ملاحظه رهبری را می‌کنند. به نظرم اگر بنا باشد کاری انجام شود خبرگان و مراجع باید با ایشان صحبت کنند. فکر نمی‌کنم راه دیگری فعلاً وجود داشته باشد. البته ما همچنان به دنبال این مسأله هستیم و سعی داریم ملاقاتی را با محصوران داشته باشیم و راه میانه‌ای پیدا کنیم.

وی افزود: از نظر قانونی و طبق اصول ۳۲ تا ۳۷ این کار خلاف قانون اساسی است. برخی می‌گویند مصلحت کشور این را اقتضا می‌کند و برخی این را حکم حکومتی می‌دانند. من می‌گویم این رویه نادرستی در جمهوری اسلامی است که باب شده برخی را حصر می‌کنند. چه در زمان امام (ره) و چه امروز به طور کلی مجازات بدون محاکمه کار درستی نیست.

مطهری در بخش دیگری از سخنرانی خود در پاسخ به سوالی درباره رد صلاحیت احمدی نژاد گفت: شورای نگهبان بهتر بود همان سال ۸۴ این کار را انجام می‌داد. ایشان در حد ریاست جمهوری نبود.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها