جدیدترین اخبار
5 مهر 1396 ساعت 13:21 سیاسی کد خبر :112781
سردار سلیمانی:

آدم از برخی بیانات درباره جنگ متاثر می‌شود/اگر کسی خطایی نسبت به جمهوری اسلامی کند پوزه آنها را به خاک می‌کشیم

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: اگر کسی خطایی نسبت به جمهوری اسلامی کند همه ‌توانمندی‌ها به دفاع می‌پردازند، همه عالم اسلامی امروز به این نظام تکیه کرده است.

به گزارش بازتاب  به نقل از خبرگزاری ها، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی امشب در جمع عزاداران حسینی در محفل رزمندگان اسلام اصفهان با بیان اینکه حضور در اجتماعات اصفهان و با خصوصیات مردم این شهر برای هرکس شرف و افتخاری بزرگ است، اظهار داشت: همه ما در بستر این انقلاب و در همه حوادث 40 سال بعد از انقلاب، پیروزی‌های خود را مدیون امام حسین (ع) هستیم.

وی افزود: خداوند را سپاسگزاریم که کلمه یا حسین (ع) را بر زبان ما جاری و ساری کرده است، با این نام احساس معنویت خاصی در هر جامعه ای ایجاد می‌شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب ما مدیون امام حسین (ع) است، گفت: نحوه شهادت شهید بزرگوار محسن حججی یک نمونه کوچکی از مصیبت بزرگی بود که در کربلا رخ داد و همه سطوح جامعه ما را متحول کرد.

وی ادامه داد: آن چیزی که امام حسین (ع) از ابتدا تا انتهای حرکت به نمایش گذاشت الگویی برای بشریت تا آخر جهان است، بدون امام حسین (ع) و واقعه کربلا جامعه شیعه دچار خلایی می‌شد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نه تنها ما به عنوان شیعه معطر به نام امام حسین (ع) هستیم بلکه دنیا نیز از این حادثه متاثر است، گفت: باید افتخار کنیم که پیرو مذهبی هستیم که سالار آن سالار شهیدان است.

نمی‌توان صحنه جنگ را بدون شهیدان کاظمی و همت دید

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: اصفهان ستون فقرات دفاع مقدس به شمار می‌رود، دلیل نخست حجم حضور رزمندگان و شهدای این استان است بنابراین اصفهان نقش کلیدی و محوری در دفاع مقدس داشت و جنگ را نمی‌توان بدون این استان فرض کرد.

وی افزود: در کنار حمایت و این حجم ایثارگری، نقش محوری اصفهان در مدیریت جنگ مطرح است، هرگز نمی‌شود نقش شهید والامقام حسین خرازی را در جنگ نادیده گرفت، نمی‌توان صحنه جنگ را بدون شهیدان کاظمی، همت، ردانی پور، میثمی، صفوی، علیرضایی محلاتی و غیره دید.

سردار سلیمانی با اشاره به نقش شهید محلاتی در دفاع مقدس و عزادار شدن امام راحل بعد از شهادت او، اظهار داشت: انسان انقلابی با شهادت خود یک ملت را سربلند می‌کند و شهید محلاتی از جمله این انسان‌ها بود، با حضور این شهدا در هر تصمیمی احساس اطمینان می‌شد.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس در کشور ما پایه‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: این سئوال مطرح است که آیا دفاع مقدس یک کارکرد صرفا نظامی بود که دشمن را شکست داد، البته این نیز در حال عدم آمادگی کشور ما در آغاز جنگ، کار کمی نبود، چراکه بعد از آن کشورهای بسیار دیگری به مدد دشمن آمدند.

نگاه ما باید متناسب با نگاه رهبر انقلاب باشد

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به کارکرد دوم جنگ گفت: از اینکه برخی بیانات ناصحیح و غلط پیرامون جنگ مطرح می‌شود تاثرآور است، بحث از اینکه دشمن در آخر جنگ چه لشکرهایی داشت صحیح نیست ما تابع امام (ره) بودیم، او انسان مقتدر و حکیمی بود و با کسی رودربایستی نداشت که اکنون صحبت‌های اینچنینی مطرح می‌شود.

وی تصریح کرد: نگاه ما باید متناسب با نگاه رهبر انقلاب باشد، نگاه ایشان به جنگ را باید دید، نگاه رهبر معظم انقلاب به جنگ نگاهی با معارف است، ما نیز باید این معارف را توسعه داده و مباحث کم بها که افراد سیاسی با اغراض سیاسی مطرح کرده و برخی را ناآگاهانه به این وادی می‌کشانند مطرح نکنیم، جای طرح چنین شبهاتی در جامعه ما وجود ندارد و باید پرسید چرا تلویزیون به این مسائل می پردازد.

سردار سلیمانی در بیان نکاتی از اثرگذاری دفاع مقدس بر جامعه ما گفت: نقش لیبرال‌ها در ابتدای جنگ وجود داشت، عنصری مانند بنی صدر و افرادی در دولت او اوضاعی ایجاد کرده بودند که مشکلات زیادی را در شکل‌گیری مبارزه علیه دشمن ایجاد کرد.

وی افزود: آنچه سبب شد جامعه ما از جامعه طاغوت زده فاصله گرفته و به ارزش های دینی رجوع کند دفاع مقدس بود، توفیق تفکر انقلابی موجب شد مردم ما تفکر لیبرالی را پس بزنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه دفاع مقدس موجب تقویت لایه‌های دینی جامعه ما شد، گفت: معارفی که در این راستا به جامعه رسوخ می‌کرد معارف دینی بود، مورد سوم نیز تحول معنوی در رشد اخلاص و نوع مدیریت جبهه‌ای و بسیجی بود.

وی ادامه داد: چفیه‌ای که رهبر انقلاب در همه برنامه‌ها حتی برنامه‌های رسمی با خود دارند نشان دهنده همین تفکر بسیجی است و چه تبلیغی بالاتر از این است، این فرهنگ دارای قدسیت است.

دفاع مقدس ملت ما را به یک ملت انقلابی که ایستادگی می‌کند تبدیل کرد

سرلشکر سلیمانی بیان کرد: دفاع مقدس ملت ما را به یک ملت انقلابی که ایستادگی می‌کند تبدیل کرد، به جز آنچه در صحنه‌های ظاهری جنگ دیدیم یک اثر اساسی نیز وجود دارد که آن اثر امام (ره) بود. امام راحل با بیانات و کلمات زیبای خود برخی زخم‌های جبهه را آنگونه التیام می‌داد که گویا آبی بر آتش بود.

وی با بیان اینکه امام راحل بارها بیان کردند که مقصد ما مکتب ماست، تصریح کرد: امام راحل با دقت همه سطوح جنگ را درنظر داشت و روح دینی را به وجد می‌آورد، شهید حججی فقط شهید نشد بلکه او ترسیم خط کرد و این را از مکتب عاشورا یاد گرفته بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: 3 مسئله در تحول جامعه اثرگذار است، نخست اثر رهبری، دوم هدف‌گذاری صحیح و سوم مدیرانی است که این سیاست‌ها را عملی می‌کنند، دلیل پاکی دوران دفاع مقدس مدیریت پاک شهیدان ما بود. البته انسان‌های آن روز که امروز نیز هستند باید از خود بپرسند آیا همان انسان‌های دوران دفاع مقدس هستند.

وی گفت: در دفاع مقدس فرماندهان جلودار و خطرپذیر بودند، تغییر ماهیتی در مدیریت جنگ نیز از شیوه کلاسیک به اسلامی تغییر یافت و این دلیل موفقیت ما در جنگ بود. فرماندهان جنگ با معنویت و شجاع ترین بودند، شهید باکری نمونه این شخصیت های برجسته است.

دلیل پاکی دوران دفاع مقدس مدیریت پاک شهیدان ما بود

سرلشکر سلیمانی با اشاره به نحوه شهادت شهید همت گفت: این شهید بزرگوار وقتی به شهادت رسید پیکر او مدتی روی زمین ماند، نه نشانی بود و نه درجه‌ای و کسی نمی‌دانست او فرمانده است، در بیان اخلاص شهید خرازی نیز به مسائل زیادی می‌توان اشاره کرد، یک لشکر به لباس پوشیدن او اقتدا می‌کرد.

وی افزود: هرجامعه‌ای که از انسان‌های فداکار تخلیه شود شکست می‌خورد، من به عنوان یک برادر کوچک به همه مسئولان، احزاب، هنرمندان و.. یک توصیه می‌کنم، باید ببینیم چه چیزی را بزرگ و چه چیزی را کوچک و تحقیر می‌کنیم، اگر جامعه از انسان‌های فداکار تخلیه شود آنچه رخ می‌دهد همان است که بر سر امیرالمومنین (ع) آمد.

پادگان جمهوری اسلامی دل و عاطفه این مردم است

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به نگاه دشمنان به قدرت جمهوری اسلامی گفت: دشمن اگر عصبانی بشود یا نشود و اگر از این عصبانیت بمیرد جمهوری اسلامی همچنان قدرتمند است، اما دشمن جاهل و نادان است و خطا می‌کند، قدرت ما در منطقه قدرت پادگانی، پایگاهی و استثماری نیست، در همه منطقه پایگاهی رسمی از جمهوری اسلامی نمی‌بینید اما این کشور قدرتمند است، این قدرت برخاسته از چیزی است که شما (دشمن) امکان مواجهه با آن را ندارید، این قدرت بر اساس منطق دفاع از مظلوم برابر ظالم است.

وی تصریح کرد: پادگان جمهوری اسلامی دل و عاطفه این مردم است، در این دنیای پرظلم، جمهوری اسلامی در برابر ظالمان ایستاده است، شما (دشمن) هرچه دارید به کار ببرید فلسطین را نمی‌توانید از ایران جدا کنید چون این اعتماد وجود دارد که جمهوری اسلامی مدافع حقیقی فلسطین است.

سرلشکر سلیمانی بیان کرد: دشمن داعش را ایجاد کرد اما قدرت جمهوری اسلامی با آن به مقابله آمد، دشمن بارها مردم بی‌گناه لبنان را به خاک و خون کشید اما در سال 2006 جمهوری اسلامی پوزه آنها را به خاک کشید و این قدرت مذهبی و اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: این همه تلاش برای ایجاد فتنه مذهبی شیعه و سنی انجام داد، رهبر معظم انقلاب امر به ایستادگی کردند و امروز برادران دینی ما نزدیک‌ترین مدافع به خود را جمهوری اسلامی می‌دانند، این نفوذ مردمی، پایدار و ماندگار است، اگر کسی خطایی نسبت به جمهوری اسلامی کند همه این توانمندی‌ها به دفاع می‌پردازند، همه عالم اسلامی امروز به این نظام تکیه کرده، ضمن اینکه آنها نمی‌توانند هیچ غلطی کنند و نیازی به این حرف‌های تکراری و بی‌مغز نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تصریح کرد: شما (دشمن) اهل این نیستید که با قدرت مردمی مذهبی این نظام مقابله کنید، این قدرت قابل مواجهه و برخورد نیست و کسی نمی‌تواند آن را شکست دهد، ان‌شاالله این قدرت با همین منطق و رهبری حکیمانه روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد، چه دشمن بخواهد و چه نخواهد.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • دومین جلسه محاکمه شبنم نعمت زاده آغاز شد
 • ثبت نام بیش از ۸۰۰ هزار نفر در سامانه سماح
 • یارانه 400 هزار تومانی شهرداری به تاکسی‌های پایتخت
 • وثیقه خروج از کشور برای مشمولان حذف شد
 • تحریم بانک مرکزی ایران چه معنایی برای مردم دارد؟
 • نامگذاری دومین روز از هفته دفاع مقدس به نام روز “سرباز”
 • یارانه ۴۰۰ هزار تومان شهرداری برای تعویض کاتالیست‌های فرسوده تاکسی‌ها
 • باید از فضای بی‌اعتمادی ایجاد شده در منطقه نسبت به آمریکا، برای ایجاد گفتمانی تعاملی بهره بگیریم
 • زیباکلام: برخی اصولگرایان چنان به اوضاع انتقاد می کنند که گویی تا دیروز در سوییس زندگی کرده اند
 • رئیس دیوان عالی کشور در مورد نقض در حكم اعدام نجفی: شايد قتل غیرعمد محسوب شود
 • پلوسی: تصمیم ترامپ برای اعزام نیروی بیشتر به خاورمیانه، دور زدن کنگره و هر دو حزب آمریکاست
 • شهرآوردهای تهران از تلویزیون‌های شهری پخش شود
 • پای پرونده‌های زمین خواری به تلویزیون کشیده شد
 • بازی با جان مردم با حذف فیلتر دوده/ لغو مراسم دوچرخه سواری خانوادگی با دستور قضایی
 • فرانسه، ونزوئلا و کانادا در صف رقبای اسکار
 • شرط عجیب ستاره سینما برای بازی در فیلم‌ها
 • دام‌ها بی‌خریدار مانده‌اند /کاهش مجدد قیمت دام سنگین در بازار
 • تداوم حریق جنگلی در آمازون همزمان با حضور رهبران جهان در نیویورک
 • وظیفه فدرال رزرو جلوگیری از رکود اقتصادی نیست
 • مشارکت پاکستان با غول‌های انرژی برای ساخت ۵ پایانه‌ ال‌ان‌جی
 • آمادگی برای نامگذاری معابر به نام شهدای زن
 • درخواست بازاریان برای برخورد با متخلفان از قانون قاچاق
 • روسیه ذخایر نفت خود را بیش از یک تریلیون دلار تخمین زد
 • اسامی مواد غذایی غیر مجاز برای عرضه در بوفه مدارس اعلام شد
 • بانک مرکزی ال سی چین برای قطار سریع السیر را بازگشایی کند
 • خبر خوش برای کارگران /قراردادهای کار 30 ساله می شوند
 • بانک مرکزی: ارز زائران اربعین به نرخ بازار ثانویه تامین می شود
 • کشف بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان
 • وضع اسفبار گیشه سینما‌ها در تابستان
 • از قرائت دو تذکر به شهرداری تا سرلوحه بودن تجربیات دفاع مقدس برای مسئولان