جدیدترین اخبار
3 مهر 1396 ساعت 14:58 سیاسی کد خبر :111439

آیت الله حسینی بوشهری: رهبری با تاکید بر تشکیل هیات اندیشه ورزماموریت جدیدی بر عهده مجلس خبرگان گذاشتند

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر تشکیل هیات اندیشه ورز ماموریت جدیدی را متناسب با نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی برعهده آن گذاشتند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری درباره دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب و وظایفی که ایشان برای آنها تبیین کردند، افزود: هیات رییسه در اولین جلسه خود به صورت تفصیلی درمورد تاکید رهبر معظم انقلاب به مجلس خبرگان رهبری و جایگاه آن بحث و در فرصت مناسبی نسبت به تشکیل این هیات اندیشه ورز اقدام می کند.
وی ادامه داد: این یک ماموریت جدید مجلس خبرگان رهبری متناسب با نظام و انقلاب اسلامی است و مطمئن هستم هیات رییسه، اعضا و کمیسیون های این مجلس با اهتمام جدی این موضوع را پیگیری می کند.
وی ادامه داد: در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب، ایشان با تبیین جایگاه این مجلس به چند نکته کلیدی و اساسی اشاره کردند و فرمودند که یکی از وظایفی که مجلس خبرگان رهبری باید پیگیری و دنبال کند، تشکیل هیات اندیش ورز است.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: ایشان مقدمه ای که بر این مطلب فرمودند این بود که حدود 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، انقلاب ما طبعا در زمینه با شعارهایی که در زمینه اهداف خود ترسیم کردند پیشرفت ها یا احیانا توقف هایی داشته باشیم .
آیت الله حسینی بوشهری افزود: ایشان فرمودند بنابراین مجلس خبرگان رهبری این هیات اندیشه ورز را تشکیل دهد که دارای نگاه کلان، راهبردی و عمیق برای بررسی چگونگی حرکت انقلاب اسلامی باشد و در نتیجه بررسی کند که آیا ما به سمت اهداف اصلی انقلاب چگونه اقدام کردیم؟ آیا پیشرفت، توقف یا پس رفت داشته ایم؟ در این زمینه ارزیابی کند و بعد از جمع بندی از دستگاه های مختلف مطالبه گری کند.
وی خاطرنشان کرد: رهبری در ادامه یادآور شدند که قوای سه گانه کشور ماموریت اداره کشور را برعهده دارند که باید کشور را انقلابی اداره کنند اما کار مجلس خبرگان رهبری که کار بسیار مهم است ارزیابی جامع از روند کار انقلاب است.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ایشان نمونه هایی در رابطه با مساله مطالبه گری مطرح کردند که از آن جمله فرمودند ما در طول انقلاب اسلامی شعار نه غربی و نه شرقی مطرح کردیم بنابراین بررسی کنیم که آیا در سیاست های خود مجذوب، مطیع و تحت تاثیر غرب قرار گرفته ایم؟ ایشان فرمودند فعلا بحث دنیای شرق مطرح نیست و آنچه که امروز از نظر قدرت مطرح است، مربوط به دنیای غرب است.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: یا در عرصه فرهنگ بررسی کنیم که آیا فرهنگ ما یک نوع آمیختگی با فرهنگ منحط غربی پیدا کرده است که نیاز به پالایش داشته باشد؛ این موارد نیاز به بررسی دارد ما شعاری را به عنوان نه شرقی و نه غربی مطرح کردیم آیا در این شعار موفق بوده ایم.
وی گفت: ایشان در زمینه مساله اقتدار اقتصادی فرمودند که یکی از اهداف ما رسیدن به اقتدار اقتصادی بوده است. به عنوان نمونه بیاییم قدرت پول ملی و قدرت خرید مردم را بررسی کنیم، آیا نکند براثر بی مبادلاتی دست اندرکاران امروز قدرت پول ملی ما کاهش پیدا کرده باشد ما چرایی و عوامل این مساله را بررسی کنیم.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبری به فاصله بین فقیر وغنی اشاره و فرمودند فاصله بین فقیر و غنی را با نگاه اسلامی و نه با نگاه مارکسیست ها ببینیم که در رابطه با مساله عدالت چگونه توانسته ایم به کشور سامان دهیم. امروز فاصله فقیر و غنی چه شکلی است؟ این موضوع نیاز به ارزیابی دارد.
آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: رهبری در ادامه این دیدار به حفظ روحیه و انگیزه های انقلابی اشاره کردند و شرط تداوم انقلاب را در حفظ این روحیه عنوان کردند که بدون روحیه انقلاب نمی شود راه انقلاب را طی کرد بنابراین هیات اندیشه ورز میزان انگیزه انقلابی و عوامل آن را درست بررسی کند؛ امروز انگیزه های انقلابی در میان مردم چگونه است که قابل رسیدگی و بررسی است.
وی یادآور شد: رهبری فرمودند کمک و حمایت از نیروهای انقلابی و حزب اللهی نیاز به ارزیابی و بررسی دارد اگرچه ایشان فرمودند در رابطه با این موضوع کشور پیشرفت داشته است.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه درباره سخنان ترامپ درمجمع عمومی سازمان ملل گفت: این صحبت ها در انزار مردم جهان واقع شد و فکر نمی کنم در این شرایطی که مجامع بین المللی به دنبال آرامش و فضای صلح در دنیا هستند البته جز رژیم صهیونیستی طرفدار این ادبیات مشمعز کننده ترامپ باشند.
آیت الله حسینی بوشهری افزود: از نظر من رییس جمهوری آمریکا با این ادبیات نسنجیده و حساب نشده چهره بسیار زشتی از این کشور به جهانیان نشان داد و کسانی که فکر می کردند با ایالات متحده آمریکا و رهبران آنها می توان نشست و مذاکره کرد به خاطر این موضع گیری ها امیدشان را از دست داده اند.
وی یادآور شد: باید به همان نقطه ای که رهبری فرمودند برگردیم که فرمودند در عین حال که ما نمی خواهیم با دنیا قطع ارتباط کنیم اما باید به موجودیت و ظرفیت های درونی خود فکر کنیم و بیندیشیم با این نیروهای انسانی که داریم مسئولان ما بیندیشند و برنامه ریزی کنند آنها چهره واقعی خودشان را نشان دادند.
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: البته در گذشته هم مسئولان آمریکایی این گونه بودند اما نوع ادبیاتشان فرق می کرد. این رییس جمهوری بدون نقاب همانطور که در تبلیغات انتخاباتی حرف می زند در حال حاضر هم بدون نقاب صحبت کرد، یعنی آنچه دیگران در لفافه مطرح می کردند وی عریان و بدون نقاب مطرح کرد.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه 30 شهریور 96 در دیدار رییس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه بی نظیر و استثنایی این مجلس در نظام اسلامی، وظیفه‌ای مهم را از مجلس خبرگان درخواست کردند و گفتند: این مجلس باید با تشکیل یک هیأت اندیشه ورز که دارای نگاه کلان و راهبردی و عمیق باشد.
همچنین در این دیدار ایشان با اشاره به سخنان رییس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، گفتند: علتِ نطق ابلهانه و بسیار زشت و سخیف و با ادبیات گانگستری و کابویی و سراسر دروغ محض و با آشفتگیِ رییس جمهوری آمریکا، عصبانیت و درماندگی و سبک مغزی آنها است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: سخنان رییس جمهوری امریکا، برای ملت امریکا افتخارآمیز نبود و باید نخبگان امریکا، از این سخنان و داشتن چنین رییس جمهوری احساس شرم کنند که این احساس شرم را نیز بیان کرده‌اند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در خصوص عصبانیت مقامات امریکایی، گفتند: آمریکایی‌ها از سالها قبل برای منطقه غرب آسیا طراحی و نقشه داشتند و نام آن را هم «خاورمیانه جدید» یا «خاورمیانه بزرگ» گذاشته بودند و سه محور اصلی این طراحی نیز عراق، سوریه و لبنان بودند اما در هر سه کشور با شکست مواجه شدند.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • خبر خوش برای کارگران /قراردادهای کار 30 ساله می شوند
 • بانک مرکزی: ارز زائران اربعین به نرخ بازار ثانویه تامین می شود
 • روحانی: با همسایگان دست رفاقت دراز می‌کنیم و از خطاهای آنها می‌گذریم
 • کشف بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان
 • وضع اسفبار گیشه سینما‌ها در تابستان
 • از قرائت دو تذکر به شهرداری تا سرلوحه بودن تجربیات دفاع مقدس برای مسئولان
 • «ایل‌دا» سال ۹۹ به تلویزیون می‌آید
 • ترامپ مانند «کارتر» ‌بخاطر ایران یک دوره‌ای می‌شود؟
 • چهار شرط مهم ایران برای آشتی با عربستان
 • روزنامه رای الیوم: تنها سلاح آمریکا در برابر ایران فقط تحریم است
 • پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و سپاه بر فراز خلیج فارس
 • خدمت شجریان به ادبیات
 • حضور پلیس در مسیرهای منتهی به رژه/ محدودیت در اطراف استادیوم آزادی نداریم
 • نیازمند 400 ایستگاه دوچرخه در تهران هستیم
 • توقیف خودروهایی که از ال‌ای‌دی بدون مجوز استفاده کنند
 • دیوان عالی کشور در نوع قتل میترا استاد تردید کرده است
 • لزوم ساماندهی وانت بارها در پایتخت
 • کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در استان‌های شمالی / تداوم بارش‌ها در این منطقه
 • توزیع کارت بلیت‌های جدید اتوبوس از نیمه مهر
 • انتخاب ایران برای میزبانی اجلاس بین‌المللی مددکاران اجتماعی آسیا و اقیانوسیه
 • احتمال تغییر محموله نفتی پالایشگاه ژاپن به دلیل ضعف آرامکو
 • هدیه اداره هنر‌های نمایشی به متهم جاسوسی!
 • انهدام ۲ خودروی رزهی مزدوران سعودی در «نجران»
 • الجبیر مدعی شد: گزینه های مختلفی برای پاسخ به حمله آرامکو داریم
 • «الیزابت وارن» برای نخستین بار از «جو بایدن» پیشی گرفت
 • سامانه‌ها و تجهیزات نیروی دریایی ارتش به نمایش درآمدند
 • آغاز «جشن شکوفه‌ها» و «غنچه‌ها»
 • تلاش امیدی‌هابرای پرچمداری استیضاح‌ وزرا
 • تحریم جدید بانک مرکزی بر واردات غذا و دارو تاثیری ندارد
 • ترامپ بیش از ۴۰۰ کالای چینی را از تعرفه ۲۵ درصدی معاف کرد